Jídelní židle

Židle do jídelen a kuchyní se výrazně liší od těch klasických – mívají lepší podporu zad (díky tomu si užijete bez bolesti zad i delší večeře/obědy), širší sedák pro pohodlné sezení a také bývají stohovatelné. To oceníte především při nenadálých návštěvách – můžete je jednoduše skladovat mimo kuchyni, když budete doma sami, případně jen v úzkém rodinném kruhu. Čalounění těchto židlí bývá poměrně silné a pohodlné.

 • Židle do kuchyně mohou být věda

  Židle je nejvíce vědecky prozkoumaný kus nábytku. Přitom patří k těm nejjednodušším – většinou čtyři nohy, sedátko a opěrátko. Těch nohou může být i jiný počet, samozřejmě nejméně tři, ale i jedna, kdy ale nejde o židli kuchyňskou. Doplňkem židlí může být i tzv. područka, tedy opěrátko pro ruce, kdy se již těžko hledá hranice […]

  Přečtěte si mě...
 • Dřevěné jídelní židle

  Sednout si jako rodina k jídelnímu stolu je pro mnoho rodin stále ještě důležité a tento velmi hezký zvyk dodržují. K jídelnímu stolu jsou však potřeba také jídelní židle a ty je určitě dobré vybírat kvalitní, krásné a pohodlné. Přemýšlíte nad tím, jaké jídelní židle zvolit, aby ladili s interiérem, byli kvalitní, hezké a všem se líbili? Dřevěné […]

  Přečtěte si mě...
 • Dřevěné židle zapadnou všude

  Dřevěné židle nikdy nevyjdou z módy. Tento vděčný přírodní materiál nám navodí absolutní hřejivé pohodlí domácnosti, nechladí, je snadno opracovatelný, snadno renovovatelný, je tedy na celý život. Dřevěné židle se vyráběly od nepaměti a dodnes jsou zde i přes vymožené verze moderní doby, jako jsou židle v kombinaci kovu a skla, kovu a průhledné umělé hmoty a […]

  Přečtěte si mě...
 • Kuchyňský rohový set Hillery

  Jídelní stůl a židle, které mohou inspirovat

  V žádné větší kuchyni nemůže chybět jídelní sestava, kterou tradičně tvoří jídelní stůl a zpravidla čtyři židle. Materiálem, ze kterého jsou stoly a židle vyráběny, bývá nejčastěji klasické dřevo, ale jsou i jídelní sestavy skleněné či laminované. Oblíbené jsou také rohové soupravy tvořené rohovou lavicí, stolem a dvěma nebo žádnými židlemi.

  Přečtěte si mě...
 • Jídelní židle dub sonoma = takový tip pro moderní kuchyň jste neviděli

  Velmi populární židle v odstínu dub sonoma si oblíbíte i díky tomu, že jsou světlé. Hodí se do každého interiéru kuchyně, protože s ostatními světlými prvky tvoří dokonalý soulad a s tmavými zase příjemný kontrast. Jídelní židle jsou ke stolu potřeba.

  Přečtěte si mě...
 • Výběr tipů pro interiér: retro jídelní židle

  Možná jste netušili, že se retro nábytek stal tak populárním komponentem dnešní doby. Je velmi zajímavou podívanou, která představuje praktické stolování. Retro židle se vyrábí z kvalitních materiálů jako tomu bylo dříve, ve většině případů tedy z jádrového masivu.

  Přečtěte si mě...
 • Ratanové židle do kuchyně, které se neokoukají…

  Ratan se stal velmi populární záležitostí také v interiérech. Po záplavě křesel v cukrárnách, kavárnách, vinárnách a zahradách, se mu dostává příležitosti i v interiérech. A jsou to právě kuchyně, které se hlásí o slovo. Provedení ratanu jim dodá neutuchající kouzlo.

  Přečtěte si mě...
 • Luxusní jídelní židle – budete je rozhodně milovat?

  Pod pojmem luxusní židle si každý určitě představí něco jiného. Většina z nás má označení luxusní židle spojeno se životem šlechty na zámcích.

  Přečtěte si mě...