• Jídelní židle dub sonoma = takový tip pro moderní kuchyň jste neviděli

  Velmi populární židle v odstínu dub sonoma si oblíbíte i díky tomu, že jsou světlé. Hodí se do každého interiéru kuchyně, protože s ostatními světlými prvky tvoří dokonalý soulad a s tmavými zase příjemný kontrast. Jídelní židle jsou ke stolu potřeba.

  Zřejmě by se vám nelíbilo, kdybyste doma jedli a stravovali se jako někde v bufetu. A jídelní židle dub sonoma jsou navíc krásné, nejen plně účelné.

  Dřevěné židle jsou stále v kurzu

  Masivní dřevo patří stále mezi zlatý standard i v kuchyních. Nové trendy plastových a transparentních židlí jsou více založené na estetiku. Taková židle je na oko sice velmi působivá, ale posaďte se na déle, než hodinu. To si ani spokojeně nevypijete kávu. Dřevěné židle jsou vkusné a navíc daleko pohodlnější.

  Splňují lepší ergonomii pro držení celého těla. Vyrábí se v nejrůznějších odstínech moření, takže je skutečně z čeho vybírat. Přírodní krása jídelní židle dub sonoma je však jen jedna a vynikající kontury dřeva je kolikrát škoda přetřít na bílou nebo šedou či černou barvu. To raději zvolte barevné doplňky.

  Dřevo v kombinaci s kovem

  Celodřevěné židle jsou poměrně drahou záležitostí. V kombinaci s kovovými nožkami jsou stále odolné a pevné, v řadě případech také o cenovou kategorii níže. Jejich tvar dost často připomíná dvakrát esovitě prohnutou páteř u člověka.

  Zde tedy není nad čím váhat, protože tato židle je přesně pro vás. Sedí se v ní komfortně jako v křesle. Pokud máte děti, snažte se vybírat nábytek se zaoblenými hranami. A nebojte se protichůdných barev, stejně jako je nestárnoucí variace bílá-černá, dnes je to zejména dub sonoma s kávovou barvou. Nezapomeňte k židlím vybrat i jídelní stůl.

  Tam záleží nejen na kvalitě opracovaného dřeva desky, ale i na celkovém provedení. Vratký stůl se vám v praxi nevyplatí, protože se snadno převrhne. Masivní dřevo je nejlepší, ale pokud přece jen nechcete investovat tolik peněz, MDF lamino také není špatnou volbou.