• Luxusní jídelní židle – budete je rozhodně milovat?

  Pod pojmem luxusní židle si každý určitě představí něco jiného. Většina z nás má označení luxusní židle spojeno se životem šlechty na zámcích.

  Při prohlídkách těchto historických památek můžeme obdivovat řemeslnou zručnost a šikovnost starých mistrů, kteří v minulých stoletích dovedli s jednoduchým technickým vybavením vyrobit nevšední kusy nábytku. Židle byly obvykle vyráběny z exotických dřevin a buď nádherně vyřezávané, nebo byly opatřeny čalouněním z různobarevných většinou vzácných látek.

  Současnost a luxusní židle

  Ovšem i v současné moderní době lze pořídit kvalitní luxusní židle, přičemž nemusíme chodit po bazarech a pátrat, co by se nám hodilo do našeho interiéru, nebo co by nás na první pohled zaujalo. Rovněž současní výrobci dovedou vykouzlit skutečně luxusní židle, které navíc nemusí být vůbec drahé. V nabídce obchodů s nábytkem nebo v internetových obchodech jsou jak moderní tvary, tak i různá designová provedení připomínající baroko, rokoko či jiné slohy.

  I do svého domova si můžete pořídit luxusní jídelní židle jak stylové a v dražších verzích, tak i v levnějších cenových kategoriích. Luxusní jídelní židle se uplatňují jak v domácnostech, tak v hotelech, restauracích, penzionech, dále v lepších kavárnách, barech a klubech. Skvělý doplňkem mohou být luxusní židle i ve veřejných interiérech, jako jsou hotelové vstupní haly, čekárny právních či jiných poraden apd. Mohou být použity buď jako samostatný interiérový doplněk, nebo jako součást jídelního setu.

  Materiál

  Převážně se luxusní jídelní židle vyrábějí ze dřeva. Povrchovou úpravu sedací části a opěrky pak tvoří textilní čalounění, kůže, koženka či ekokůže. Tvarové řešení je rozmanité. Židle se vyrábějí bez područek nebo s područkami, které jsou různě tvarovány. Buď mohou být pouze dřevěné, nebo jsou opatřeny potahem ze stejného materiálu, který je použit na čalounění ostatních částí židle.

  Luxusní jídelní židle lze dnes pořídit v běžných obchodech s nábytkem, v e-shopech, nebo si je nechat vyrobit na zakázku.