• Výběr tipů pro interiér: retro jídelní židle

  Možná jste netušili, že se retro nábytek stal tak populárním komponentem dnešní doby. Je velmi zajímavou podívanou, která představuje praktické stolování. Retro židle se vyrábí z kvalitních materiálů jako tomu bylo dříve, ve většině případů tedy z jádrového masivu.

  Látkové potahy židlí si můžete zvolit libovolně. Ať to jsou puntíky, pruhy nebo květiny – retro jídelní židle si prostě a jasně zamilujete na první pohled. Látkové potahy mohou být nahrazeny eko kůží nebo jiným čalouněním, i v těchto židlích jsou neustále nové a nové podoby.

  Zachovalý vzhled po mnoho let

  Retro židle si každý spojí s dobou, kdy dřevo bylo skutečně dřevo. Nic nešizené a vše vydrželo spoustu let. Pokud si tedy vybíráte jídelní židle a chcete skutečně kvalitu, sáhněte po masivu. Tenká dřevotříska není pro stabilitu až tak dobrá, jak se domníváte.

  Za dřevotřískou jsou to potom ještě plastové židle, které jsou spíše dekorací, než kvalitním posezením. Dřevěné židle jsou a budou klasikou, která nikoho neomrzí. Retro jídelní židle se vyrábí s vyššími područkami, takže na oko vypadají téměř jako současné barovky. Zajišťují dostatečně vysoký posed, který si oblíbí i vaše děti. Jsou jako malá křesílka, kde se příjemně uvelebí také dospělý člověk. Správná ergonomie je při výběru židlí velmi důležitá.

  Kruhové jídelní židle v novém hávu

  Kruhové židle tvoří s opěradlem a sedákem kruh. Ten společně s měkkým polstrováním zajišťuje příznivé podmínky pro perfektní posezení. Jinak k retru patří samozřejmě hrany. U židlí a stolů je to však celkem nebezpečné, nebojte se sáhnout po variantě bez hran. Retro doženete také drobnými detaily v podobě potahů, sedáků, keramiky, závěsů, koberců, atp.

  Retro jídelní židle se tak staly zajímavou ukázkou toho, že jde skloubit modernu s retrem, aniž by z toho vznikl nepraktický kus nábytku. Naopak, plní estetiku i účel.