• Zaměřeno na nábytek do kuchyně

  Nábytek do kuchyně ve svém pojmu zahrnuje nespočet skříněk, desek, až po jídelní stůl s židlemi. Bavíme se o kuchyňské lince, složené ze spodních skříněk na hrnce, z vrchní pracovní desky, která zároveň pojme dřez a vařící plochu, o vrchních skříňkách na hrníčky a talíře. Krom toho nelze opomenout speciální skříňky, navržené podle typických rozměrů elektrospotřebičů, které do nich aplikujeme.

  Co pro vaření ještě potřebujeme?

  Tedy skříňky na digestoř, troubu nebo na mikrovlnnou troubu, popřípadě i skříňky s přepážkami na talíře, skříňky se zásobníky na víno nebo skříňky s odkapávací plochou. Součástí každé skříňky jsou pak police, které lze libovolně upravovat do požadovaných vzdáleností.

  Zařizování celé kuchyně

  Nepostradatelné skřínky si zamilujete

  Dvířka skříněk lze dokoupit zvlášť podle svého vkusu. Můžete tak mít někde skleněná dvířka, jinde plná s výřezy, jinde úplně plná. Moderní jsou i verze bílých skříněk s barevnými dvířky a ovlivňovat můžete i počet šuplíků nebo dvířek.

  Celá tato sestava pak tvoří základní nábytek do kuchyně, doplněný o jídelní stůl s židlemi, je-li na něj místo. V opačném případě se stůl přesouvá přímo do jídelen nebo do obýváku, nebo se jídelní plocha odbude stravováním na gauči v obýváku.

  Chci vidět další jídelní sety

  Ne příliš častý nábytek do kuchyně

  K nepříliš frekventovaným nábytkům v kuchyni patří například

  • příborník,
  • vitrína na sklo a nádobí
  • nebo chlebník.

  Chlebník se transformoval na tzv. „špajz“ – samostatnou skříň v kuchyni, ukrývající zásoby jídla i koření.

  Dnes však tato skříň vymizela, a jednotlivé potraviny se staly součástí hlavní kuchyňské linky, kde se dají například luštěniny a koření, ukrývat přímo do hlavní výsuvných šuplíků. Zdobná vitrína na sklo nebo nádobí je naprostou minulostí, i když nádherným prvkem.

  Regály a police se nikdy neztratí

  Dnes vévodí spíše solitérové kuchyně a kuchyňské ostrůvky, kde je vše do řady naskladněno do dřevěných, otevřených regálů. No a samostatné příborníky na stříbrné příbory, které by ve své starožitné, ale nádherné skříni zabíraly místo, samozřejmě zastoupily rovněž šuplíky na příbory, případně závěsné kovové tyče s háčky na zavěšení.

  Chci si zařídit celou kuchyňku

  Nábytek do kuchyně má dnes mnoho podob, přičemž v materiálu vede dřevo a dřevotříska. Chladné, kovové kuchyně zůstávají dominantou profesionálních kuchyní, kde se pro svůj neustálý provoz vyžaduje naprostá praktičnost a snadná údržba.