• Srdce rodiny – jídelní stůl

  Každá domácnost by měla mít jídelní kout, kde se spolu mohou všichni členové rodiny scházet a trávit spolu čas jako rodina. Mnohdy máte velmi nabitý program, takže jediný čas, kdy se můžete všichni sejít je snídaně, oběd či večeře. Proto je důležité mít v domě jídelní stůl a židle, prostě místo, kde můžete všichni zasednout a pustit se do jídla i do konverzace.

  Jenže vybrat takový jídelní stůl může být někdy velmi tvrdý oříšek. Zvláště pokud nemáte neomezené finanční možnosti, ale také pokud máte stísněné prostory a musíte počítat každý centimetr. Musíte zvolit takový, který se do jídelního koutu hodí a také takový, který se vám líbí. Líbí se vám kulaté jídelní stoly?

  Kuchyňské stoly k jídlu

  Kulatý jídelní stůl – kam se hodí?

  Můžete si vybrat, jaký stolek do kuchyně si pořídíte. Jídelní stoly dnes mají dva základní tvary, hranatý tvar a kulatý tvar. Každý z těchto tvarů má svá pozitiva i negativa. Líbí se vám kulatý jídelní stůl? Vypadá velmi dobře a stylově. Takový však vyžaduje prostornější jídelní kout.

  Jaké jsou další designy stolů?

  Nemůžete jej umístit ke zdi někde do rohu, stojí obvykle volně v prostoru a okolo něj stojí židle. Stolek kulatého tvaru se stává velmi snadno a rychle dominantou kuchyně či jídelny. Plusem kulaté varianty zase bývá obvykle to, že k němu můžete přisunout víc židlí a tím se ke stolu vejde více strávníků. Pro případ častých návštěv nebo nějakého večírku je tento stůl naprosto ideální!

  Materiál stolu – jak ho vybrat

  Kulaté jídelní stoly se dnes vyrábějí v mnoha provedeních, barvách i v několika materiálech. Proto je důležité vybrat si takový stůl, který se vám bude líbit a který zapadne do vašeho interiéru. Máte-li kuchyň v dřeveném stylu, pak vybírejte materiál vašeho stolu dřevěný, je-li kuchyň v kovovém provedení, můžete sáhnout po kovové noze stolu a zajímavé barevné kulaté desce stolu.

  Pokud máte k dispozici jídelnu, můžete využít i masivnějšího provedení stolu. Působí mohutně ale velmi elegantně a dominantně. K tomu vyberte masivnější židle a můžete si vykouzlit elegantní jídelnu s masivním jídelním setem. V takovéto jídelně se dají pořádat skvělé večeře, večírky, párty.

  Další stoly do jídelny prosím