• Rohové jídelní sety jsou stále v módě

  Rohové jídelní sety jsou hudbou minulosti, která má však zastání i v současné době. Nenaleznete je tak už pouze na chalupách a u babičky, ale i v malých domácnostech, kde chybí místo, a kde je moc lidí.

  Velikou výhodou setů židle a stolu do rohu místnosti je právě jejich prostorová úspornost pro rozvětvenou rodinu, a pak také v mnoha alternativách tohoto nábytku, rovněž i výhodný ukládací prostor. Co se týče rustikálních verzí rohových jídelních sestav, zde málokdy naleznete onen zmíněný, ukládací prostor.

  Jídelní supravy do rohu

  Druhy rohových jídelních setů

  Rustikální soupravy jsou potaženy látkou nebo gobelínem, čímž sice poslouží v chladných měsících, v létě se však na ně budete lepit, a o údržbě nemluvím. Z látky těžko dostanete jídlo, a sestavu nevyperete.

  Ukažte mi všechny modely

  Co se týče tvarů rustikálních alternativ souprav do rohu, dají se koupit i dvoje rohové sestavy v jedné sadě, přičemž každou ustavíte do jednoho rohu místnosti. Jsou však i alternativy jedné rohové sestavy, doplněné do prostoru o dvě židle se stejným potahem, rustikální jídelní stůl je pak nepsanou samozřejmostí.

  A co jiné masivní varianty?

  Totéž sestavení naleznete i u klasických, koženkových rohových sestav, je však spousta setů, kterým zmíněné dvě židle v prostoru prostě chybí, případně si je musíte dokoupit zvlášť. Jinde je součástí pouze jedna židle, anebo naopak ještě jídelní lavice, která je snad ještě výhodnější, máte-li ještě trochu prostoru navíc. Koženka je perfektní na údržbu, postačí vám vlhký hadřík, ovšem pozor na manipulaci s příborem.

  Další rohové jídelní sady jsou poskytovány ve stejném materiálu, jako váš gauč v obýváku, mnohdy je lze i vzorově doladit, kupujete-li si současně gauč s jídelní sestavou. Ovšem znovu – údržba je zde velmi špatná, co na tom, že to má alespoň ukládací prostor pod sedací částí.

  Jaké mají být rozměry pro běžnou rodinu?

  Další, co je třeba zvážit, jsou rozměry samotné rohové lavice, které je třeba vzít v úvahu v kombinaci se stolem, případně dalšími židlemi v sadě. Byť chcete nebo potřebujete ušetřit místo, každá rohová sestava se vám do kuchyně vejít nemusí. Je tak důležité si předem doma změřit potřebné rozmezí pro onu jídelní plochu, a vzít tak v úvahu potřebný prostor pro pohyb u linky nebo pro přesun z kuchyně do jiné msítnosti.

  Jaké jsou další modely skladem?