• Moderní židle do kuchyně – jak je vybrat?

  I moderní židle do kuchyně musí splňovat určitá kritéria. Nejedná se o pouhý design, protože v závěru může být sám o sobě dost nepohodlným. Židle z akrylátu jsou nádherné, ale na delší posezení rozhodně vyžadují koupi podsedáků (nehledě na designově tvarované výřezy).

  Pokud byste měli k jídelnímu stolu usednout na déle, než hodinu, začne vás bolet celý člověk. Volba židlí je samozřejmě na vás, ale moderní židle do kuchyně by měly být přece jenom komfortní, na tom se zřejmě shodneme.

  Židle do kuchyně kavárenského vzhledu

  Novinky ve světě židlí do kuchyně hlásí mnoho podob. Nelze přehlédnout, že řada z nich evokuje příjemné posezení již od pohledu. S pohodlím jde ruku v ruce design, který je skutečně jedinečný. Moderní kuchyňské židle kavárenského či kancelářského vzhledu se pyšní výrazně větší sedací plochou, která je polstrovaná či čalouněná.

  Tím se mění jejich „vizáž“ a v závěru připomínají spíše jídelní křesla. Je jen otázka, zda se vám ke stolu vejde těchto židlí třeba šest, když potřebujete místo pro všechny členy rodiny. Stolovat a konzumovat jídlo na „etapy“ by zřejmě neuspokojilo nikoho. Řada těchto židlí má navíc ještě jedno plus, což představuje precizně vyrobená opěrka zad.

  Její anatomické tvarování zabraňuje bolestem pohybového aparátu. U jídelního stolu se vám bude dobře sedět i po obědě, ale musíte mít kolem sebe prostor. Kdo se od stolu přesouvá ke kávě k nízkému konferenčnímu stolu v obýváku, v tomto případě rozhodně nemusí. Míru kvalitního a zdravého sezení poskytnou tyto židle na 100%.

  Zajímavé proměny dřeva

  Co se týče dřeva, prošlo za posledních pár let velkými změnami. Jak jinak bychom mohli v nabídce výrobců najít třeba dub naolejovaný na světlý ořech? Jedná se o velmi elegantní úpravu odstínu původního dřeva, kterou pouhým okem nikdo nepozná. Navíc je v praxi nakupování o dost jednodušší. Zatímco dříve byste na odstín světlého ořechu mohli čekat i pár měsíců, dnes ho máte klidně ten den!