• Jídelní židle kovové – jaké typy existují?

  Moderními materiály v současných interiérech jsou kovy, plasty a sklo. Platí to zejména pro kuchyně a jídelny. Především kov je výrazem komfortu a elegance.

  Pokud si zařizujete novou kuchyň, kde u kuchyňské linky bude převažovat kov, pak by mělo být přirozené, že ze stejného materiálu by měl být i jídelní stůl a židle.

  Kovová konstrukce židlí

  Kovová kostra jídelních židlí je opatřena kvalitní povrchovou úpravou. Zpravidla to bývá lesklý elegantní chrom, nebo se používají vypalované práškové barvy, které jsou odolné proti oděru, trvanlivé a jejich údržba je snadná. U práškové úpravy povrchu nohou či celé konstrukce jídelních židlí je na výběr několik barevných odstínů. Každý z nich má své kouzlo a budí dojem luxusu.

  Druhy kovových židlí

  Velice oblíbená je elegantní a praktická kombinace lesklého chromu se dřevem, s plastem, či s čalouněním textilním nebo koženkovým. Na kovových nohách je sedák ze dřeva, překližky nebo plastu, který je potažen čalouněním a pro zvýšení pohodlí je pod potahem měkký molitan.

  Dalším typem jsou kovové jídelní židle, na kterých je připevněna plastová skořepina, tzn. sedák i opěradlo jako jeden díl. Toto řešení poskytuje příjemné a pohodlné sezení a materiál se snadno udržuje. Na výběr jsou rozmanité druhy barevných odstínů, takže si jídelní židle můžete přizpůsobit celkovému stylu a barevnému ladění kuchyně nebo jídelny.

  Největší nároky spotřebitelů jsou kladeny na snadnost čištění sedáků. Tomu se výrobci snaží vyhovět a sortiment potahových látek je rozšiřován o nové vzory s teflonovou úpravou.

  Design, který se hodí do každé jídelny

  V současné době si můžete do své moderní kuchyně či jídelny pořídit i zcela netradiční a netypické tvary jídelních židlí. Například kovovou židli se zajímavě tvarovanou skořepinou sedáku z polypropylenu. Na výběr jsou barvy bílé, zelené, oranžové, modré, červené, ale i efektní černé, moka, gris tourterelle, marsala či žluté. Rovněž podnož je ošetřena různými práškovými barvami.

  Příkladem ultramoderního designu je celoplechová židle vyráběná ve třech barevných odstínech. Velice praktická a vzdušná je kovová jídelní židle s plastovou skořepinou z technopolymeru, kterou lze v lakované variantě použít i na terase nebo v letní kuchyni.