• Jak na jídelní stoly a výprodej

  K jídelním stolům, které naleznete ve výprodeji, patří především hity, které již pominuly, případně akční zboží z vyprodávaných skladů. Které stoly jsou ale mezi, které se již „nenosí“?

  Stůl a stůl – je to opravdu rozdíl?

  Prvně je dobré, položit si otázku, jaký je rozdíl mezi stolem a stolem jídelním. Samozřejmě se bavíme o stolu klasického vzhledu bez přídavných poliček na knihy, bez výsuvné části na klávesnici apod.

  Stoly do jídelny v akci

  Jako model vhodný do kuchyně a jídelny považujeme zejména stůl velikých rozměrů, které by nám do kanceláře nebo pracovního pokoje pravděpodobně přišly zbytečné, ačkoli historie se vyznačovala velikými pracovními stoly, a v případě architektů se stoly vedle sebe dokonce kupí.

  Chci vidět všechny modely skladem

  Málokdo má pracovní stůl o velikosti 150 cm a více, takové stoly již proto lze považovat za jídelní. Především však jídelní stůl, stejně jako ten pracovní, vyžaduje pevnou oporu. Stůl by neměl tancovat, když na něm pracujeme nebo krájíme svou porci masa na talíři a vrchní deska stolu by se neměla prohýbat.

  Tyto znaky stolů jsou patrné již na první pohled nebo „omak“, stůl je lehký, malý, stůl je z plastu, skla nebo dřevotřísky. Jsou to sice prvky lahodící oku, ne však praktičnosti, na což mnoho lidí přijde ještě dříve, než si stůl koupí. Takové kousky pak zůstávají ležet ladem, a čekají na onen výprodej.

  Moderní jídelní stoly

  Svého času bylo právě sklo oním módním hitem jídelních stolů, přišlo se však záhy na to, jak je sklo nepraktické v domácnosti – vyžaduje neustálou údržbu, je nebezpečné pro děti, pokud jídelní stůl využíváte i jako pracovní – nemůžete na něj položit nic těžkého, s každým použitím nádobí děláte příšerný rámus apod.

  Ukažte mi všechny stoly do kuchyní

  Přešlo se tak na dřevotřísku, která je cenově dostupná, avšak její potah neumožňuje renovaci stolu. Zůstalo se tak u klasického dřeva, které sice něco váží, zato poskytuje pevnou oporu pro porcování jídla, pro člověka, který se o něj opírá. Dřevěný jídelní stůl navíc umožňuje svou renovaci, cestuje generacemi. Takové kousky ve výprodeji prostě nenajdete, a pokud ano, tak s estetickou vadou, a pokud jste jen trochu zruční – kupte ho a tu malou vadu prostě ošmirglujte.