• Centrem kuchyně je jídelní stůl bílý lesk

  Mít kvalitní a masivní jídelní stůl byl pro naše babičky samozřejmostí. U jídelního stolu se totiž odehrávalo všechno drama rodinného života a nejčastěji se u rodinného jídelního stolu sešla celá rodina.

  V dnešní moderní době to úplně neplatí, přesto se na jídelní stůl bílý lesk klade velký důraz. Obzvláště pokud chcete mít skvěle vyladěný interiér. K tomu vám kvalitní jídelní stůl z masivního dřeva může pomoci.

  Bílý lesk v jídelně

  Co nabízí moderní jídelní stoly?

  Do své kuchyně či jídelny si můžete pořídit hned několik stylů jídelních stolů, které jsou z různých materiálů. Vše záleží na vašem vkusu a vybavení v interiéru jídelny či kuchyně.

  Chci vidět všechny stolky v nabídce

  Většina návrhářů jídelních stolů, se každý rok snaží posunout hranice designu. Nicméně většina motivů se opakuje stále dokola. Setkat se tedy můžeme s klasickým obdélníkovým stolem, kulatým stolem, čtvercovým stolem či rohovým stolem.

  Co se však mnohem častěji mění a střídá jsou materiály použité k výrobě stolu. Zde se můžeme setkat se dřevem a sklem. Mnohem méně známé materiály a přesto v poslední době hojně využívané jsou plasty, kov či beton.

  Poslední jmenovány je opravdu novým designovým skvostem a kromě stolů, se můžete setkat i s pohovkou z betonu. Při výběru jídelního stolu však vždy dejte přednost praktické stránce věci a její funkčnosti. Teprve poté řešte designovou stránku, kterou má jídelní stůl bílý lesk.

  Znáte technické pomůcky pro výběr jídelního stolu?

  Jídelní stůl bílý lesk vybíráme vždy s jistým omezením prostoru. Málokdo si z nás může dovolit skutečně velký stůl a nedívat se na rozměry, cenu či praktickou stránku věci. Je tedy dobré znát pár technických pomůcek, které nám zjednoduší výběr jídelního stolu.

  Ukažte mi další stoly do kuchyní

  Technické pomůcky, které vám pomůžou k výběru jídelního stolu:

  1. Ke čtyřčlenné rodině se skvěle hodí stůl obdélníkového tvaru o velikosti 80×140 cm. Pokud jste jen tři nevadí. Poslední místo můžete využít pro občasnou návštěvu nebo místo servírovacího stolku.
  2. Máte časté návštěvy? Pro šest osob je ideální jídelní stůl bílý lesk o délce 180 cm. S větší délkou přichází i větší komfort.
  3. Každý strávník by měl mít dostatečný prostor. Ten se pohybuje kolem plochy 60 cm široké a 30 cm hluboké.
  4. Výška pro jídelní stůl bílý lesk je ideální kolem 70 – 80 cm nad zemí.
  5. Kulaté jídelní stoly potřebují kolem sebe více prostoru. Pro tříčlennou rodinu je průměr na kulatý jídelní stůl bílý lesk ideální kolem 85 cm. Pro další dvě osoby se přidává rozmezí 25 – 30 cm.