• Výběr moderní kuchyňské linky – jak na koupi

  Moderní kuchyňskou linkou se může rozumět celá sestava spodních skříněk s vrchní pracovní deskou, ale i pouze ona pracovní deska. Co se týká naprostého hitu v kuchyňských, pracovních deskách, trhu vévodí především dřevotříska, potažená svou obligátní, „nažehlovací tapetou“, která ve svých vzorech může evokovat dřevo i mramor.

  Druhy kuchyňských linek – jak vybrat

  Není však žádoucí na takovou desku pokládat rozpálený hrnec nebo cokoli jiného, a rozhodně také taková deska nebo linka nemůže figurovat jako krájecí prkénko.

  Kuchyňské linky pod drobnohledem - moderní

  Další typy, vhodné k vám domů

  Jiný druh pracovní desky je přejat z americké tradice, řeč je o obkladu z kachliček, který lze aplikovat i na starou desku s dřevotřísky. Kachličky mají spoustu možných vzorů, které dokážou vytvořit barevný kontrast ve vaší kuchyni, lze na ně položit teplý hrnec, ovšem nevýhodu přináší spáry, do kterých se dostává jídlo během práce na lince.

  Chci vidět všechny linky v nabídce

  Materiály, které se osvědčily

  Pracovní desky z kovu se upotřebí zase spíše v profesionálních kuchyních kuchařů, které jsou v neustálém provozu a z důvodu hygieny vyžadují neustálou, rychlou a snadnou údržbu. Mezi další typy kuchyňských linek patří pravý mramor, což je finančně velmi nákladná věc, anebo klasické a prosté dřevo, přičemž masiv také nepatří k nejlevnějším věcem, ale ani ne k těm nejdražším. Nevýhodou dřeva však je jeho údržba.

  Designové nadčasové styly do kuchyně

  Zase, někdo má rád vesnický styl, který s sebou nese znaky používání věci, na dřevěné lince tak klidně krájí veškeré potraviny, ovšem to ale dřevo nezanechá bez následků. Kdo se naopak o dřevěnou kuchyňskou linku chce starat, je nutný pravidelný nátěr zdravotně nezávadným olejem, anebo linku přetírejte klasickým slunečnicovým olejem, ať má alespoň ochranný film před barvou z borůvek nebo šalotky.

  Ukažte mi všechny linky do kuchyně

  Na dřevo se rovněž nesmí pokládat rozpálený hrnec – zanechal by spálený flek. I tak patří dřevěná kuchyňská linka k těm nejoblíbenějším v kombinaci s bílými skříňkami vintage stylu. Někdy ji naleznete i v kombinaci se servírovacím stolkem, který můžete díky bytelné, dřevěné desky využívat jako řeznický špalek.