• Vybavte si jídelnu! A to luxusně…

  Když se rozhodnete mít v domě jídelnu nebo jídelní kout, pak je jasné, že jej musíte vybavit vhodným nábytkem. Jídelní stůl a židle jsou tak naprostou samozřejmostí. Jenže ve chvíli, když začnete vybírat stůl a židle pak zjistíte, že je na trhu tolik nových designů, tolik materiálů, potahů, barev, vzorů a podobně, že je často těžké vybrat si ten pravý nábytek pro vás!

  Často se člověk musí ohlížet také na cenu, protože rozpočet není bohužel neomezený, ale i tak si ve své cenové relaci najdete skvělé a moderní kousky, které si budete do své jídelny či jídelního koutu chtít pořídit. Vybrat ty pravé tak není nic jednoduchého!

  Jak zařídit celou kuchyni a jídelnu

  Jídelní stůl a židle do kuchyně

  Když vybíráte do již zařízené kuchyně nový jídelní nábytek, pak se musíte často podřizovat aktuálnímu designu, který v interiéru máte. Jestliže máte kuchyň v neutrálních barvách jako je barva dřeva, hnědá, šedá, béžová, bílá, černá a podobně, pak si můžete dovolit téměř jakoukoliv barvu, kterou rozsvítíte a rozzáříte interiér.

  Kuchyňské stoly, které jsou k mání

  Máte-li však kuchyň v určité a výrazné barvě, pak budete muset dokombinovat barvu jídelního stolu a židlí tak, aby se hodila k barvě kuchyně, zvláště pokud je jídelní kout přímo v kuchyni. Důležité je také myslet na to, jak velký jídelní stůl budete pořizovat. Není nic horšího, než když máte jídelní stůl, který je malý. Při jídle se tak o sebe navzájem otíráte, což není vůbec nic příjemného. Dostatečně velký stůl je tak velkým přínosem.

  Materiál nábytku – jak najít ten ideální?

  Když budete kupovat jídelní stůl a židle pak musíte dbát také na správný materiál. Materiál jídelního nábytku vy měl být co nejkvalitnější. Za jídelním stolem budete trávit mnoho času, je proto jasné, že čím kvalitnější materiál byl na výrobu použit, tím déle vám bude sloužit. Nebude brzy rozviklaný, nestabilní a podobně.

  Židle, které si zamilujete!

  U jídelních židlí platí totéž. Kvalitním materiálem prodloužíte životnost kuchyňských židlí. Pokud budete vybírat jídelní židle s potahem, může se stát, že brzy bude čalounění vytahané, nevzhledné a vybledlé. Kvalitní materiál tomuto problému zabrání a zamezí. Materiálů je na trhu spousta, dřevo, dřevotříska, kov, chrom, plast, různé druhy čalounění, kůže, eko kůže a podobně. Je tak jen na vás, jaký materiál si pořídíte!