• Trendy, které nabízí jídelní stůl a židle

  V posledních letech je ve velké oblibě otevřený prostor, kdy je kuchyň propojena s jídelnou a obývacím pokojem. Jídelna a konkrétně jídelní stůl a židle se opět stávají středobodem domova. Z toho důvodu je dobré věnovat zvýšenou pozornost při pořizování nového jídelního stolu a židle. Není tedy na škodu znát trendy a možnosti, které nabízí moderní nábytek.

  Jídelní stůl a židle v moderním kabátku

  Klasický jídelní stůl najdeme téměř v každé domácnosti. Ať už se jedná o klasický stůl nebo rozkládací, při pořizování nového nábytku je zapotřebí zvážit potřeby a zvyklosti rodiny. Důležitým bodem při výběru je i samotná velikost místnosti a prostor, kam umístíme jednotlivé kusy nábytku v kuchyni.

  Moderní nábytek nabízí hned několik řešení, které vám usnadní rozhodování. Jedním z praktických a přitom designové příjemných jídelních stolů, je takzvaný chytrý stůl, který se umí přizpůsobit situaci. Funguje na klasickém principu rozkládacího stolu, ale nabízí více možnosti jak si jej předělat k obrazu svému.

  Jídelní stůl a židle, které nabízí rozkládací mechanismus by měli disponovat pevnou konstrukcí, která je však snadná k rozložení. Je třeba však počítat s vyšší cenou. Za praktickou stránku stolu a jeho design si zkrátka budete muset připlatit. Na druhou stranu získáte všestranný stůl, který se vám bude hodit při rodinných oslavách či návštěvě příbuzných.

  Klasické dřevo nebo moderní sklo či kov

  Jídelní stůl a židle se v dnešní době nevyrábí pouze ze dřeva. V nabídce prodejců jsou i materiály, které byste nečekali. Například skleněný jídelní stůl je v popředí designerů již několik let. Kromě toho, že je praktické a lehce se o něj pečuje, nabízí sklo i pocit svěžesti a lehkosti.

  Pokud nemáte rádi čiré sklo, můžete využít sklo pískované, které nabízí stejný komfort. Jestliže jste spíše konzervativní, rozhodně sáhněte po dřevu. Je však zapotřebí vybírat kvalitní jídelní stůl a židle, které jsou správně ošetřeny a vydrží vám tak několik let.

  Jídelní židle nejsou pozadu

  Jídelní židle také podléhají módě. V obchodech jsou nyní k dostání v nových tvarech, materiálech či barvách. Velmi trendy jsou plastové jídelní židle, které nabízí především komfort v sezení, ale také zajímavý vzhled. Důležité je však, aby židlička do kuchyně měla správné parametry, ať už se jedná o tvar či rozměr. Prostě a jednoduše musí být pohodlná.