• Tajemství, které ví jen barové stoličky

  Barové stoličky má většina z nás spojenou s představou nočního baru, kde se sedává na vysoké stoličce u zvýšeného pultu a popíjí drink. Tento luxus si ovšem můžete dopřát i ve vlastním bytě. Současné řešení velkých obytných místností k tomu přímo vyzývá.

  Velká místnost je jakýmsi návratem do minulosti, kdy se ve velké kuchyni scházela celá rodina nejen k jídlu, ale i k posezení, povídání nebo provádění drobných ručních prací u kuchyňského stolu.

  Dnešní bydlení umožňuje tento velký prostor různě členit. Jedním z řešení je vysoký pult, který odděluje kuchyňskou část od prostor určených ke stolování, odpočinku a relaxaci. A právě zmíněný pult může sloužit nejen jako oddělující prvek, ale má i další praktické využití.

  Ze strany kuchyně mohou být přihrádky a zásuvky na nádobí, příbory a další kuchyňské potřeby, no a z druhé strany můžete sedět na barové stoličce nebo vysoké židli, konzumovat jídlo, pití nebo radit manželce při vaření. Je to příjemná změna oproti klasickým jídelním židlím a zajímavá alternativa. „Vysoké sezení“ má své výhody, dotváří dokonalou atmosféru pro chvíle pohody například u sklenky vína nebo něčeho ostřejšího.

  Druhy barových stoliček

  Takové množství druhů, tvarů, velikosti, materiálů, barev a celkového vzhledu, kterými oplývají barové stoličky, nenajdete snad u žádného jiného nábytku. Každý si může vybrat podle svých představ. Pamatováno je samozřejmě i na pohodlí a bezpečí. Pohodlné sezení zaručuje kvalitní polstrování, příjemné čalounění nebo elegantní ekokůže.

  Nemusíte mít ani obavy, že byste z vysoké barové stoličky spadli, pokud si pořídíte barovou stoličku s opěradly nebo i s podloketními opěrkami a s podpěrami pro nohy. V tomto případě se vlastně jedná o židli, s tím rozdílem, že namísto čtyř nohou je sedák umístěn na jednom vysokém podstavci, který na podlaze pevně stojí díky těžšímu spodnímu podstavci, který je obvykle kulatého tvaru.

  Volit můžete mezi klasickými dřevěnými stoličkami, či moderními barovými stoličkami z nerezové ocele, sedátkem z plastu, čalouněným nebo koženým. Zejména posledně jmenovaná varianta barové stoličky navozuje armosféru luxusu a elegance.