• Rustikální jídelní nábytek, který patří do retro kuchyní…

  Návrat k venkovskému stylu života, obdiv k řemeslné zručnosti starých mistrů, pořizování starožitností včetně starých kousků nábytku, rozhodně není žádným staromilstvím.

  Vracení se k minulým dobám je přirozenou reakcí lidí, kteří si chtějí kompenzovat dnešní přetechnizovaný svět a moderní vybavení domácností něčím osobitým. Proto roste popularita rustikálního a retro nábytku, který připomíná poklidné časy a život našich předků.

  Rustikální nábytek obecně

  Zpravidla bývá rustikální nábytek přirozenou součástí selských stavení, která si dnes lidé upravují a rekonstruují pro rekreační účely, ale mnohdy i na trvalé bydlení. Staré mlýny, statky, roubené chalupy a jiné historické objekty převážně na venkově stoupají na ceně a k jejich výbavě patří i rustikální nábytek. V řadě případů lze sehnat originální kusy nebo i celé soupravy.

  Jsou však i možnosti, nechat si rustikální nábytek vyrobit na zakázku. Pokud je rustikální nábytek vyrobený poctivě a s patřičným fortelem, navíc krásně povrchově upravený, může být nádhernou dominantou a ozdobou každého interiéru. Kromě různých skříní a komod jsou nejčastějším rustikálním nábytkem jídelní sety. Bytelné lavice, židle a jídelní stoly jsou tou pravou ozdobou každé venkovské kuchyně. Vynikají nejen pevností, ale zároveň i komfortem a elegancí.

  Rustikální kuchyně a jídelny

  Rustikální nábytek nemusí být ovšem pouze doménou interiéru ve venkovských a rekreačních objektech. Sice je to přirozená součást starých stavení, ovšem i v moderním městském bytě si můžete vytvořit příjemnou atmosféru umocněnou rustikálním nábytkem.

  Moderní kuchyňské linky se všemi vymoženostmi současné techniky, elektrickými spotřebiči, nádobím a dalším vybavením, nejsou vůbec překážkou k doplnění nábytkem v retro či rustikálním stylu. Naopak rustikální jídelní nábytek se s moderním vybavením skvěle doplňují.

  Bytelný jídelní stůl spolu s krásně vyřezávanými židlemi nebo rohovou lavicí, je rozhodně důvodem, aby se celá rodina cítila dobře a jídlo chutná v takovém prostředí o mnoho lépe.