• Rohové jídelní sety, které si zamilujete

  Většina domácností nedisponuje samostatnou jídelnou oddělenou od kuchyně. Zpravidla bývá kuchyň místem, kde se odehrává rodinný život. Bylo tomu tak v dávné minulosti, kdy se v kuchyni scházela celá rodina, jelikož se zde topilo.

  U velkého jídelního stolu se nejen jedlo, ale i povídalo a konaly se zde nejrůznější drobné ruční práce. Dnes se k této tradici opět vracíme a centrem všeho dění je jedna velká místnost, kde je oddělen pouze kuchyňský stůl. Jedna část místnosti je pojímána jako obývací a druhá bývá uspořádána jako jídelní kout.

  Zde se umisťuje pokud to prostor dovoluje velký stůl a kolem něho kuchyňské židle. Tyto jídelní sestavy, neboli soupravy jsou na výběr v rozličných velikostech, tvarech, materiálech, barvách a designovém provedení. Jedním z typů jsou také rohové jídelní sety.

  Materiál pro rohové jídelní sety

  Pokud není k dispozici dostatek prostoru, jsou optimálním řešením rohové jídelní sety. Tyto sestavy tvoří jídelní stůl a rohová lavice. Materiálem bývá obvykle klasické dřevo, které má mnoho výhod. Patří mezi levné materiály, má dlouhou životnost a v neposlední řadě příjemně voní lesem, zvláště pokud je tento druh nábytku zhotoven z masivu.

  Nejčastější dřevinou, která je pro tento účel vhodná, je smrk nebo borovice. Toto dřevo se snadno opracovává a je hezké i na pohled, neboť je na něm vidět přirozená struktura dřeva. Jídelní sety se však vyrábějí i ze dřeva bukového, dubového nebo i z exotických dřevin. Dřevo umožňuje vyrobit rohové jídelní sety v různém provedení.

  Oblíbené jsou stoly a rohové lavice v retro, nebo rustikálním stylu. Vedle dřeva se používají i jiné materiály. Nejčastěji to bývají dřevotřísky a podobné lisované materiály, které jsou potaženy čalouněním nebo koženkou.

  Co je to rohový jídelní set

  Nejobvyklejším řešením je jídelní stůl, rohová lavice a dvě židle. Rohová lavice je skvělým řešením, neboť elegantně vyplní celý jeden roh kuchyně. Velkou výhodou je, pokud má lavice ještě úložný prostor. Ten umožňuje skladovat v lavici kuchyňské prostírání, ubrusy, utěrky či další nezbytnosti, které jsou tak prakticky uschovány a zároveň jsou kdykoliv ihned po ruce.