• Rohová jídelní lavice poskytne úložný prostor i pohodlí

  Přemýšlíte nad tím, jak vytvořit jídelní kout? Vyzkoušejte rohové jídelní lavice, které poskytují opravdu mnoho výhod. Pojďme si je společně představit!

  Rohové lavice jsou vhodné do velké kuchyně či jídelny, ale i do malých prostor ve skromném bytě. Nejen že zaberou méně místa, ale zároveň se na ně může posadit více lidí. Kromě toho poskytují mnoho úložného prostoru pod sedáky, který by Vám právě v malých prostorech mohl přijít vhod. U většiny lavic si můžete vybrat také policový roh, na kterém můžete mít po ruce všechny doplňky ke stolování.

  Oproti židlím bývají lavičky často pohodlnější a to zejména díky příjemnému čalounění. Jedna z mnoha výhod potěší také rodiny s dětmi. Sedátka totiž umožňují mnohem pohodlnější stolování i pro ně, na rozdíl od klasických židlí.

  Rohové lavičky do jídelny

  Jaké barevné provedení rohové jídelní lavice zvolit?

  Vzhledem k tomu, že výrobci těchto podlouhlých sedátek se v dnešní době nebrání prakticky ničemu, je na trhu dostupné neuvěřitelné množství barevných variací pro čalounění. Vybírat tak můžete nejen ze základních barev, za které se často považuje černá či hnědá, ale i z těch pro lavice méně obvyklých, jako je například modrá, rudá, či fialová.

  Ukažte mi další rohové lavičky

  Velice častěji můžete také narazit na různé vzory na čalounění, které vznikají kombinací několika barev. Je tak opravdu jen na Vás, co zvolíte.

  Při výběru čalounění však vždy dbejte na to, aby barevná variace ladila také k barevnému provedení Vaší jídelny či kuchyně, kde bude lavice umístěná. Mnoho barevných kombinací v jedné místnosti může spíše uškodit a ne nadarmo se i v tomto případě dá použít, že méně je mnohdy více.

  Z jakých materiálů můžete vybírat?

  Jelikož se lavice v posledních letech staly opravdu oblíbeným kusem nábytku v domácnostech, rapidně vzrostla také jejich nabídka na trhu. Jsou proto vyráběny opravdu z mnoha různých materiálů.

  Prozatím je stále nejčastěji používaným materiálem masivní dřevo či laminovaná deska a to v kombinaci s čalouněným sedákem a většinou i opěrákem. Na trhu můžete ovšem najít i případy, kdy jsou lavice celodřevěné. Speciálním případem jsou moderní lavice do rohu místnosti, které se vyrábí také kovové v kombinaci se dřevem či překližkou, která je pro tento typ lavice speciálně tvarovaná.

  Chci vidět všechny lavice do rohu