• Při výběru židlí se neřiďte pouze designem!

  Chystáte se na nákup kuchyňským židlí? Neřiďte se pouze designem! Aneb na co je potřeba se zaměřit při nákupu kuchyňských židlí.

  Pohodlné kuchyňské židle jsou základem pro příjemné stolování. Při výběru se lidé často řídí pouze celkovým designem a zapomínají tak na mnoho dalších důležitých aspektů. Kuchyňská židle může být sebevíc moderní, ale pohodlí, stabilitu ani odolnost vám to nezaručí.

  Ani u jídelních židlí by neměla chybět ergonomická podpora správného držení těla a páteře při sezení. Mnohé židle mají navíc mírně vyšší opěrák s vystouplým profilem pro podepření bederní části zad. Díky tomu je vám umožněno opravdu pohodlné stolování.

  Sedátka nejenom do jídelen

  Z jakých materiálů lze kuchyňské židle zakoupit?

  V dnešní době je na trhu nabízeno opravdu velké a rozsáhlé množství kuchyňských židlí. Přesto se stále nejčastěji k jejich výrobě používá dřevo. Židle mohou být vyrobeny přímo celodřevěné, ovšem pohodlnější a častější variantou jsou dřevěné kuchyňské židle v kombinaci s čalouněným sedákem a případně i opěrákem.

  V poslední době jsou moderní zejména kovové židle, které jsou nejčastěji v kombinaci se speciálně tvarovanou překližkou či s dřevem. Vyznačují se především specifickým designem, který je čím dál tím oblíbenější v moderních domácnostech.

  Další varianty židliček ZDE!

  Potahové látky na kuchyňské židle se vyrábí z materiálů odolných proti zátěži a oděru. Nejčastěji to bývá kůže, umělá kůže či pevná textilie. Tyto látky jsou zároveň povrchově upravené proti skvrnám a tekutinám a díky tomu se dají velice snadno čistit speciálními pěnami či prostředky na potahy.

  Nepodceňte váhové zatížení a konstrukční nedostatky

  Při nákupu kuchyňských židlí je dobré si ověřit váhové zatížení, jelikož některé typy židlí mají omezenou nosnost. Kromě toho se zaměřte i na konstrukční řešení židle. Kvalitní kuchyňské židle mívají speciální nožní spoje, které zabraňují celkovému rozviklání židle.

  Při výběru myslete na prostor i správné rozměry

  Před nákupem kuchyňských židlí je potřeba správně zhodnotit velikost prostoru, kam židle chcete umístit. Do menší kuchyně se hodí židle lehčí kvůli jednodušší manipulaci. Naopak do prostorné jídelny se nemusíte bát vybírat židle masivnější s vyšším opěrákem, područkami apod.

  Ukažte mi další velikosti skladem

  Rozměry kuchyňských židlí jsou optimalizovány na maximální pohodlí při stolování. Výška sedáku se pohybuje okolo 42 až 45 centimetrů. Nižší umístění sedáku může zapříčinit nepohodlné kroucení nohou pod jídelní stůl, vyšší umístění může komplikovat sezení menším osobám v rodině. Obě varianty mají za následek opravdové nepohodlí při stolování, kterému byste se měli snažit vyhnout.