• Plastové jídelní židle do každé rodiny

  Plastovým nábytkem mnozí lidé opovrhují. Zejména plastové židle mají nejčastěji spojené s levným zahradním nábytkem. Pravdou je, že plastovými židlemi i stolky bývají vybaveny mnohé cukrárny, předzahrádky restaurací a mnohá další zařízení veřejného stravování.

  Majitelé těchto podniků si pořizují plastové židle zejména z důvodu praktičnosti, snadné údržby a manipulovatelnosti, stohovatelnosti, což oceňují hlavně při uskladňování plastových židlí na zimu. Bez významu není ani cena plastových židlí, které patří k velice levnému nábytku.

  Plast v kuchyni a jídelně

  Všechny výše uvedené představy a názory jsou do jisté míry pravdivé. Ovšem až do té doby, kdy budete mít možnost seznámit se v obchodech s nábytkem nebo na stránkách internetových obchodů se širokou škálou plastových židlí. Pestrá paleta nejrůznějších tvarů, stylů a designů plastových židlí umožňuje každému vybrat si podle vlastních představ a podle charakteru svého interiéru.

  Plastové jídelní židle jsou nejen praktické z hlediska snadné údržby, ale jsou i velice elegantní. Mnohé z nich vůbec nepřipomínají uniformní plastová křesílka známá z předzahrádek restaurací a podobných zařízení. Naopak jsou mnohdy nerozeznatelné od kovu či jiných materiálů. Jejich předností je kromě snadné údržby také odolnost, lehkost a stálost barev.

  Druhy židlí

  Velké oblibě se stále těší kovové jídelní židle v kombinaci lesklého chromu se dřevem, s čalouněním nebo s plastem. Právě plastové sedáky a opěráky, případně pokud tvoří tyto dva prvky jeden celek, jsou do každé domácnosti skvělým řešením. Velkou výhodou je široký výběr barevných odstínů plastů, trvanlivost barev a hlavně pohodlné sezení.

  Plastové židle nemusí mít ovšem jen kovovou konstrukci. Krásné designové kuchyňské židle mají například dřevěné nohy, na kterých je připevněna plastová skořepina. Na výběr je mnoho barevných provedení, stejně tak i tvarování sedáků.

  Nové materiály

  Jedinečnou novinkou mezi plastovými jídelními židlemi je polykarbonát a polypropylen. Jídelní židle z tohoto materiálu vynikají svou pevností, praktičností a také snadnou údržbou. Mají moderní design, který skvěle ladí s moderním pojetím kuchyně. Můžete je použít nejen v kuchyni, ale i na terase, balkonu či na zahradě, neboť jsou odolné i vůči povětrnostním vlivům.