• Nepodceňte výběr jídelních židlí!

  Chystáte se vybrat jídelní židle a přemýšlíte, jaké koupit? Nepodceňte jejich výběr, jsou naprostým základem po pohodlné stolování! Výběr materiálů, barev i tvarů moderních židliček je dnes opravdu rozsáhlý a zorientovat se bývá mnohdy náročné.

  Jak tedy vybrat ty pravá sedátka do kuchyně pro vaši rodinu? Zaměřte se nejen na vzhled, ale také pohodlí, stabilitu či jejich velikost. Nezapomínejte na to, že by měly podporovat správnou polohu páteře i těla při sezení a opěrák by měly mít mírně vyšší s vystouplým profilem pro podepření bederní části zad.

  Při výběru židlí zvažte vaše prostory

  Při nákupu moderních jídelních židlí zvažte velikost vašich prostor. Je více než nutné uvědomit si, že do malé jídelny jsou lepší židle lehčí, či třeba sklápěcí, jelikož se s nimi dá lehce manipulovat.

  Ukažte mi všechny pohodlné židle

  Naopak do prostorných jídelen můžete vybírat židle masivnější, které mají vyšší opěrák, područky apod. Ve velkých prostorech totiž nebude potřeba s židlemi tak často manipulovat. Počet kusů zvolte hlavně podle počtu rodinných příslušníků.

  Z jakého materiálu se vyrábí moderní jídelní židle?

  Celkově působí moderní stoličky do kuchyně příjemně a pohodlně. Právě proto jsou vyrobeny v lehkém vzhledu, kdy je použito zajímavé čalounění sedáku a opěráku zad. Rámy moderních jídelních židlí jsou nejčastěji vyrobeny z kovu či tvrdého masivního dřeva.

  Moderní židličky do jídelny

  Často se na kostru židličky do jídelny používá bukový nebo dubový masiv, v některých případech vrstvené lisované dřevo, které se dá velice zajímavě tvarovat. Specifickým designem se vyznačují kovové varianty a modely, které si získávají stále vyšší pozici na žebříčku oblíbenosti.

  Zaměřte se také na velikost!

  Jak jsme zmiňovali již výše, při nákupu jídelních židlí je potřeba zaměřit se nejen na velikost prostor jídelny, ale také na rozměry samotných židlí. Výška sedáku jídelní židle se optimálně pohybuje mezi 42 až 45 centimetry.

  Chci vidět moderní židličky skladem

  Pokud zvolíte vyšší jídelní židle, u menších osob ve vaší rodině by mohl nastat problém a delší stolování by pro ně bylo nepohodlné. Naopak nízká výška zapříčiňuje nepříjemné schovávání nohou pod židli či jídelní stůl se stejným výsledkem – nepohodlím.

  Výška opěráku u židle je pak závislá na samotném designu celé židle. Pokud to bude možné, zjistěte si před nákupem také nosnost židle, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni.