• Nepodceňte výběr jídelních kuchyňských stolů a židlí!

  Chcete si vybavit jídelnu novým nábytkem? Výběr jídelních či kuchyňských stolů a židlí není radno podceňovat. Pohodlí při stolování totiž nesmí chybět a to žádnému členu domácnosti. Jídelna často bývá právě jediným místem v domácnosti, kde se pravidelně schází celá rodina a tak by tato setkání měla být opravdu pohodlná. Jak tedy správně vybrat jídelní židli i kuchyňský stůl?

  Zaměřte se na tvar i materiál kuchyně

  Jídelní kuchyňské stoly a židle lze na trhu sehnat opravdu v mnoha provedeních a to nejen co se barvy týče, ale také ohledně materiálu a tvaru. Výběr je skutečně obrovský a většina kousků je i cenově dostupná.

  Stoly a židle do jídelen

  Právě proto je mnohdy opravdovým oříškem vybrat ty správné kandidáty. Na výrobu kuchyňských židlí bývá v dnešní době nejčastěji využíváno dřevo, překližka, kov či plast anebo kombinace několika či všech zmíněných materiálů. Vybírat můžete mezi židlemi s polstrováním i bez a tak je na vás, jaká tvrdost židle vám vyhovuje.

  Chci vidět všechny kusy do kuchyně

  K dispozici jsou různé návleky, sedáky i potahy a tak si v tomto ohledu vybere opravdu každý. Pokud přemýšlíte nad židlemi s potahem, dbejte na výběr vhodné potahové látky.

  Jakou potahovou látku do kuchyní?

  Správná potahová látka musí byt vyrobena z materiálu odolného proti oděru i zátěži, díky čemuž bude zaručena velká odolnost a celkově dlouhá životnost jídelní kuchyňské židle. Mezi nejčastěji používané materiály na potah patří kůže, umělá kůže či pevné textilie. Tyto povrchy jsou často speciálně upravené proti skvrnám a tekutinám, a tak se dají snadno čistit speciálními pěnami a prostředky na potahy.

  Jídelní kuchyňské stoly se taktéž nejčastěji vyrábí ze dřeva či z jeho imitací. Použitý materiál by měl být příjemný na dotek i jednoduchý na údržbu. Deska stolu musí jít dobře omývat a zároveň být odolná. Pokud plánujete moderní styl jídelny, poohlédněte se po stolu se skleněnou deskou. Jeho údržba je sice trochu náročnější, ale skvěle doplní každou moderní domácnost.

  Jak velké zvolit jídelní kuchyňské stoly a židle?

  Kromě výběru materiálu, barvy a tvaru je třeba dbát také na zvolení správné velikosti jídelního kuchyňského stolu a židlí. Vzhledem k tomu, že jídelní stůl často bývá středem celé domácnosti, měl by být dostatečně veliký a disponovat dostatek prostoru nejen na stolování.

  Ukažte mi všechny varianty skladem

  Velikost jídelního kuchyňského stolu vždy přizpůsobte počtu strávníků a zamyslete se i nad možnými příchozími návštěvami. Pokud to prostorové řešení vaší jídelny umožňuje, doporučujeme zakoupit rozkládací stoly, které v případě příchodu návštěvy můžete pohodlně rozložit.