• Není místo v kuchyni? Stůl jídelní kulatý rozkládací to vyřeší

  Je mnoho druhů jídelních stolů, krom klasického tvaru obdélníku nebo čtverce, se upotřebí kulatý jídelní stůl zejména v malých domácnostech, kde není místa nazbyt. Ovšem některé verze kulatých jídelních stolů nabízí i provizorní řešení tehdy, navštíví-li domácnost rozšířená rodina, dají se totiž rozkládat…

  Veliký pomocník, který šetří místo

  Rozkládací jídelní stoly jsou stále oblíbenější právě pro svou praktičnost, že šetří místo. Na to, aby se dal stůl rozkládat, však není třeba pouze složeného, kulatého tvaru desky stolu, koupíte i klasické obdélníkové nebo čtvercové stoly s jejich možností rozložení. Stoly se dají rozkládat vícero způsoby, některé se dokonce vysouvají, čímž se ještě více prodlužují, a rázem jsou schopny pojmout více osob při stolování.

  Stoly ve tvaru kruhu

  Některé rodiny si kupují rozkládací stoly čistě pro příležitosti oslav, kdy stůl poté přesunou ode zdi do prostoru místnosti, kde je rozloží. Co se týče materiálu rozkládacích stolů, jedná se vždy o produkt z masivu, žáden jiný by totiž neumožňoval takovou manipulaci, napojení a nápor.

  Chci jen kulaté stolečky

  Co je však nevýhodou, jsou židle. Pokud nenakupujete svůj rozkládací stůl v sestavě s dostatečným počtem židlí po jeho rozložení, je třeba tyto židle podle toho dokoupit, a když je dokoupíte – řešíte, kam s nimi.

  Jak vybrat ten správný do kuchyně?

  Vzniká tak začarovaný kruh, kdy si schválně kupujete malý jídelní stůl s rozkládací funkcí pro návštěvy, ale zároveň pro ně potřebujete židle, které zase zabírají místo.

  Nové židle tak zbytečně skladujete v plesnivém sklepě nebo si platíte zbytečně pronájem úložného kontejneru na věci, které se vám domů nevlezou, ale potřebujete je někde schovat. V těchto případech je dobré uvažovat rovněž o skládacích židlích, které šetří prostor, a které nejsou cenově náročné.

  Ukažte mi všechny tvary skladem

  Jiný druh rozkládacích ploch jsou například malé jídelní stolky nebo spíš pultíky, instalované na zeď, které se snadno vyklopí pro rychlé občerstvení v menzách, ovšem stále častěji se na ně obrací i malé domácnosti nebo studentské koleje. Se sklopením desky se zase nabízí dostatečný prostor pro pohyb, tyto malé sklápěcí pultíky se prodávají v setu rovněž se skládací, povětšinou barovou židlí.