• Jak levně koupit moderní jídelní set?

  Moderní jídelna není jen otázka vkusu, ale i našich možností. Hlavní roli tak hraje finanční stránka a dispoziční řešení bytu. V dnešní době je výběr nábytku, čím dál těžší.

  Široké pole působnosti na trhu je matoucí a lidé tápou, co vlastně znamená slovo „moderní“. Jedná se o trendy nábytek, který od nového roku plní katalogy mnoha výrobců. Nicméně je potřeba zůstat stát nohama pevně na zemi. Nenechte se zmást a ujasněte si pár pravidel.

  Skutečně bude ultramoderní plastový stůl fialové barvy lepší, než dřevěná klasika? Toť otázka, může a nemusí! Rozhodně je potřeba i mezi plasty rozlišit špatnou odnož a tu dobrou. Ne vše s předponou „poly“ bude splňovat každé zákazníkovo přání.

  Záleží na frekvenci používání

  Moderní stůl není jasně definován. Pro někoho představuje moderní stůl desku z MDF, jiný upřednostní tvrzené sklo v kombinaci s chromem, atd. Není až tak důležité, jak to vnímají lidé kolem vás, rozhodující je, abyste se tu cítili dobře vy. V praxi totiž můžete narazit hned na několik drobností, které vám mohou vadit. Chrom je příliš studený, koženka se může začít odlupovat.. a tak je to se vším.

  Připlatit si za eko kůži nebo sedět na kožence? Záleží, jak často budete jídelní set využívat. Někdo má doma moderní jídelní set spíše jako dekoraci a využívá ho třeba jen o víkendech, kdy se sejde celá rodina – tam potom módní výstřelky tolik nevadí.

  Praktičnost versus design

  Horší je, když se mine praktičnost s designem a jídelní set používáte denně. Na židli tak vydržíte sedět sotva pár minut, protože je tvrdá..a nemluvě o dětech, tam většinou musí design stranou, těm to vyhovovat nebude už vůbec! Nezbývá vám tak nic jiného, než si přikoupit kvalitní podsedáky a investovat další peníze.

  Novinkou jsou jídelní stoly na jedné noze připomínající spíše konferenční stoly. Mohou být nižší, než klasické jídelní stoly a zase řešíte problém – nevyhovuje vám výškou a hrbíte se. To samé s deskou stolu, je sklo skutečně tím pravým, nebude vám vadit každý otisk? Nebo prostor pod stolem, nepřekáží vám tam dekorovaná nožka? I tu se dá najít skvost sklouben s užitečností, ale musíte umět hledat…