• Moderní barové židle, které oživí i váš interiér!

  Pod pojmem barová židle si zřejmě každý představí typickou vysokou židli, čili stoličku, na které se sedává v baru. Představa je to správná, ovšem v dnešní době již barové židle nejsou pouze výsadou typických barů.

  Můžete se s nimi setkat i v restauracích, klubech, kavárnách, ale také si s nimi můžete vylepšit svůj domácí interiér. Nejčastějším bytovým doplňkem jsou barové židle v domácnostech v obytných kuchyních, nebo se dá také říci ve velké obytné místnosti, ve které je jedna část vyhrazena pro kuchyň.

  Oddělení obou částí bývá nejčastěji v podobě vyššího pultu, který má parametry pultu barového. A právě to je tím kusem nábytku, u který z jedné strany umožňuje skladovat nádobí a na horní plochu servírovat jídlo a z druhé strany lze sedět na barové židli. Například v malých bytech to někteří lidé řeší tak, že takovýto pultík nahrazuje jídelní stůl.

  Jídlo se může servírovat z kuchyňské linky či sporáku přímo na pult, na jehož opačné straně se sedí na barové židli a konzumuje třeba i při sledování televizoru zabudovaného v kuchyňské lince.

  Druhy barových židlí

  Na trhu existuje pestrá škála barových židlí v nejrůznějším provedení a materiálech. Od klasických dřevěných stoliček až po moderní barové židle z nerezové oceli a sedátkem z plastu, či čalouněním. Dokonalým designem a komfortem působí kovové židle s koženým sedátkem. Kůže je vděčným materiálem jak z praktického, tak i z estetického hlediska. Sezení je pohodlné a kůže samotná navozuje atmosféru komfortu a elegance.

  Moderní design

  Skutečně moderní barové židle jsou krásným doplňkem každého interiéru, ať už se jedná o domácnost či nějaký podnik. Na rozdíl od klasických barových židlí a stoliček, které mají jednoduché sedátko, se moderní barové židle vyznačují zcela jiným řešením.

  Sedací část je totiž zhotovena jako běžná židle, tedy s opěrkou a často i s podloketními opěrkami. Na rozdíl od běžné židle je na místo čtyř nohou jeden vysoký podstavec upevněný dole do pevného zpravidla kulatého podstavce. Nezbytností je u každé barové židle opěrka na nohy.