• Masivní jídelní stůl je největší kuchyňskou klasikou…

  Jídelní stůl z masivu je pevný a odolný. Možná i vy takový stůl hledáte. Plastový stolek je sice nádherný a přesně zapadá do vaší transparentní domácnosti, ale není až tak praktický.

  Užitečnost vám vždy a za všech okolností přinese masivní jídelní stůl. Jeho precizní výroba spočívá ve kvalitě zvoleného dřeva. Jádrové dřevo je tím nejlepším. Vykazuje stabilní vlastnosti a do kuchyně je skutečně tím pravým ořechovým.

  Takový stůl jen tak něco nepřevrátí

  Mohutný stůl do kuchyně by si zasloužila každá domácnost. Je tu však malý háček, masivní stoly jsou poměrně drahou záležitostí. Když si můžeme dovolit takový stůl, potřebujeme k tomu i stejně laděné židle. Šikovných truhlářů je dnes málo a ruční výrobu si také připlatíte a to nemluvě o nevyhovujícím rozměru. Atypické velikosti stolů jsou o to pracnější. Nicméně masivní jídelní stůl vydrží po mnoho generací. Ušetřit si na něj se vyplatí.

  Levnější, přesto stále účelný

  Pokud nemáte dostatek financí na celoprovedení ve dřevě, nabízí se vám varianta masivního jídelního stolu v rozkládací podobě nebo s kovovými komponenty. Deska stolu je z masivu a nohy z kovu. Příjemné skloubení teplého dřeva a studeného kovu vnese do domácnosti eleganci. Takový prvek nikdo nepřehlédne, to se s námi vsaďte.

  Čisté a jednoduché tvary vítězí

  Nač dalšího strojení, když stačí čtyři hrany nebo zakulacení! Nic více, nic méně. Masivnímu stolu dodáte styl, když ho oblečete do ubrusu. Jaký zvítězí u vás? Teflonový nebo látkový s puntíky? Každému interiéru bude slušet něco jiného. Masivní stoly však úplně vybízí k retro dobám. Rustikální styl v sobě nezapřou. A s dalšími kovanými prvky a mosazí jim to sluší úplně nejvíce. Volba dřeva je na vás, klasikou je borovice nebo smrk, ale do popředí se dostávají i jiné, neméně atraktivní varianty, např. jasan, dub sonoma a americký ořech.