• Lavice do kuchyně – jejich typy a velikosti

  Lavice v kuchyni jsou výhodným řešením jak pro dvojice, tak i pro vícečlenné rodiny. Jejich největší výhodou je úspora místa. Lavice se může umístit až ke zdi, takže nemusíte počítat s prostorem pro odsunutí židlí.

  Lavice v kuchyni působí útulným dojmem, poskytují dostatečné pohodlí i pro více osob a jejich výška je uzpůsobena běžným jídelním stolům, takže není žádný problém se sezením u jídla.

  Typy lavic do kuchyně:

  1. Rovné lavice jsou lehké, takže se s nimi snadno manipuluje. Při úklidu nebo malování stěn v kuchyni se jednoduše odsunou, aniž by bylo třeba je rozebírat. Na výběr jsou lavice s opěrákem i bez něho a také s úložným prostorem. Příjemné sezení poskytuje textilní nebo koženkové čalounění, které si můžete vybírat v různém barevném provedení.
  2. Rohové lavice jsou nejčastějším a nejoblíbenějším řešením zejména v kuchyních, kde je malý prostor. Stejně jako u lavic rovných si můžete vybírat mezi textilním čalouněním a koženkou. Vzhledem k místu a účelu používání, je kladen největší požadavek na snadné čištění. Proto jsou jsou potahové látky opatřovány stále ve větší míře teflonovou úpravou. Rohové lavice bez úložného prostoru mají výhodu v tom, že lze po nimi snadno vytírat podlahu nebo luxovat koberec
  3. Rohové lavice s úložným prostorem poskytují možnost skladovat potřebné kuchyňské doplňky, jako jsou například útěrky, ubrusy, prostírání a další předměty. Jsou uschovány, aby nepřekážely a zároveň stačí nadzvednout sedák na pantech a máte vše potřebné ihned po ruce.

  Výhody lavic v kuchyni

  Lavice místo židlí mohou i v domácím prostředí navozovat přátelštější atmosféru, podobně jako tomu bývalo ve staročeských hospodách. Výhoda je také v tom, že potřebujete o polovinu méně židlí, neboť tento účel vynahradí jak rohová, tak i rovná lavice.

  Kromě lavic běžně prodávaných v obchodech s nábytkem nebo v eshopech, si můžete nechat vyrobit lavici i na míru. Může to být lavice čalouněná, nebo například dřevěná, kterou vám mnohé truhlářské dílny zhotoví například v retrostylu. Takováto dřevěná lavice je vhodná jak do moderních kuchyní v rustikálním stylu, tak zejména do rekreačních chalup.