• Kuchyňské linky podle představ – tipy

  Kuchyňská linka podle svých představ – to je sen každé ženy. Díky rozvinutí trhu se však dnes už nemusíte obracet vyloženě na truhláře, kteří vám ji se všemi jejími skříňkami vyrobí na míru. Dnešní kuchyňské linky si můžete poskládat sami…

  Co obsahují kuchyňské linky

  Jako kuchyňskou linku můžeme chápat sestavu spodních skříněk, ustavených na zemi s vrchní, bytelnou deskou – jako onou linkou, na které porcujeme maso, do které vsazujeme dřez, nebo dnes i indukční desku. Jiný však jako kuchyňkou linku považuje i soustavu vrchních skříněk nad linkou, potažmo všechen pracovní nábytek v kuchyni. Skříňky pod linkou pak skrývají klasicky hrnce, skříňky nad linkou pak talíře, hrníčky, kořenky a podobné drobnosti.

  Linky do kuchyní a jídelen

  Hit mezi kuchyňskými linkami

  Dnes jsou stále oblíbenější v prostoru s vyšším pultem, za kterým se skrývají barové židle. Jindy zde ani nemusí být vyvýšený pult, tím pádem lze na lince pracovat ze všech stran, může se tak na přípravě jídla podílet více členů domácnosti, a to aniž by si překáželi.

  Chci vidět všechny druhy linek

  Některé linky do jídelen, umístěné uprostřed místnosti, nabízí i přístup ke sporáku z jedné strany, přístup k dřezu z druhé strany. Fantazie nezná mezí, kuchyně začínají být uzpůsobené tak, aby dva mohli spolu pracovat, a zároveň se při práci a rozhovoru mohli na sebe dívat.

  Jiným hitem jsou vzdušné, solitérové kuchyně, skládající se z prostých kuchyňských linek na nožkách, anebo ze servírovacích stolků, což jsou vlastně ze všech stran dostupné, dřevěné regály bez dvířek. Jejich obsah tak uvidí každý, vše máte hned po ruce a snadno k nalezení.

  Takovou kuchyni si dokáže sám vyrobit i zručný muž, postačí cihly jako sloupky a dřevěné poličky podle vašeho uvážení. Bytelnou dřevěnou linku pak nakoupíte v každém obchodním domě, dřevo však vyžaduje pravidelnou péči a před prvním použitím několikerý, ochranný nátěr. Případně můžete nakoupit z domova na internetových e-shopech – třeba na prověřeném MT nábytku.

  Materiály, které si oblíbite

  Kovu v kuchyni téměř odzvonilo, nebavíme-li se o profesionálních kuchyních v restauracích. Domácnosti se přiklání k surovému dřevu, popřípadě k dřevotřísce. Samotné vrchní desky kuchyňských linek jsou pak v lepších domácnostech i z mramoru, ale stále se většina domácnosti obrací na šmrnc klasiky pravého dřeva, případně na barevné kreace potažené dřevotřísky. Výjimkou však není ani dřevotříska, na které je aplikovaná mozaika z malých kachliček.

  Ukažte mi všechny linky skladem