• Krásný moderní kredenc patří do každé kuchyně

  Kuchyňská linka, zastaralým výrazem kredenc, je kus potřebného nábytku. Jak bychom si připravili jídlo, kdybychom neměli kde? Kredenc je v poslední době hodně opěvovanou částí kuchyní i z toho důvodu, že se může jednat o starožitnost.

  Kredenc z masivu se dnes neshání zrovna snadno. Dost lidí preferuje odlehčený styl a minimalistický vzhled, což o kredenci zrovna neplatí. Vypadá sice jednoduše, ale ukrývá v sobě tolik odkládacích ploch, že jí lze použít i jako komodu, příborník a další komponenty.

  Po takové kredenci prahnou zejména lidé žijící na vesnicích. Milují styl prosycený přírodou, který je s ní úzce spjat.

  Selský styl alias rustikální nábytek

  Co je rustikální, je i robustní a skutečně bytelné. U takového kousku nábytku se nemusíte bát dlouhé životnosti. Staré dobré kredence byly vyráběny z toho nejkvalitnějšího masivního dřeva, zvláště poté ze smrku a borovice.

  Spoustu příznivců provence stylu natírají přírodní odstín na bílý. Je to otázka vašeho vkusu, můžete a nemusíte. Ne každý doma snese bílý nábytek, není tak snadno udržovatelný. Kredenc z masivu je pěkná i v jiných barvách, moc jí sluší pastelové tóny růžové, modré, žluté nebo fialové. Rozhodující je ostatní doladění interiéru.

  Vejde se vám sem všechno – kredenc z masivu

  Pokud na moderních kuchyních postrádáte dostatek úložného prostoru a vesměs máte vše položené i na lince, uvnitř kredence je prostor vyhovující. Schováte sem i staré smaltované nádobí a hrnce po prarodičích, které používáte jen na vánoční hostinu.

  Když si člověk představí, co vše potřebuje do kuchyňské linky ukrýt, měla by tuto skutečnost splňovat i kredenc či ultramoderní panel. Někomu se kredenc nelíbí zastaralým vzhledem, ale když si uvědomíte, že je plně funkční a vše tu máte při ruce, jste zase ve výhodě.

  Nadčasové ostrůvkové vaření může leckdy zklamat i detaily, které zjistíte až v praxi. Např. i to, že vám kape voda z omyté zeleniny na zem, když se otáčíte k jiné pracovní ploše.