• Krásné a kvalitní kuchyňské stoly a židle v akci

  V jedné starší populární písničce se zpívalo, že kdo má stůl a židli, ten bydlí. Na tomto textu je hodně pravdy, jelikož kuchyňský stůl a židle bývá jedním z prvních kusů nábytku, který se pořizuje do nového bytu nebo domu.

  K čemu by člověku bylo ostatní vybavení, kdyby se nemohl pohodlně najíst u stolu a sedět přitom na dobré židli.

  Chutné jídlo a pití si ještě lépe užijeme, pokud můžeme sedět na skutečně pohodlné židli. Neméně důležitý je i správně velký jídelní stůl, aby se na něj vešlo veškeré nádobí a nikdo si při jídle navzájem nepřekážel. Pohodlné židle a pěkný stůl snadno přiměje každého k posezení i po jídle, například při kávě a dezertu, nebo pokud chceme trávit příjemné chvíle jen povídáním.

  Styly kuchyňských stolů a židlí

  Velmi oblíbený jen trend návratu do minulosti. Umožňuje to dostatečný výběr kuchyňského nábytku v retro či rustikálním stylu. Nejkvalitnější jsou stoly z masivu, které si můžete nechat vyrobit i na zakázku podle svých představ a s ohledem na velikost kuchyně či jídelny. Dřevo lze povrchově různě upravovat. Nejpřirozeněji však působí, pokud se nechá vyniknout přirozená struktura dřeva. Pro udržení dlouhodobé životnosti a pro účinnou ochranu je nejlepší dřevo napustit vhodným voskem nebo olejem.

  Moderní materiály

  V moderních kuchyních je však klasické dřevo stále více nahražováno moderními materiály. Máme-li kuchyňskou linku, kde převažuje leštěná ocel, chrom, hliník a podobné materiály, které převažují především u kuchyňských spotřebičů jako je lednice, myčka nádobí, sporák, mikrovlná trouba, případně i pračka, pak bude stylovější i podobný stůl a židle.

  Současný design přináší různá řešení, zejména v souladu s moderními trendy. Konstrukce kuchyňských stolů a židlí proto bývá například z pochromované oceli nebo hliníku. Desku stolu pak může tvoři temperované sklo, které je elegantní a snadné na údržbu. Moderní židle z kovové konstrukce jsou opatřeny sedáky a opěráky z nejrůznějších materiálů.

  K levnějším variantám patří pevná překližka potažená koženkou nebo jiným čalouněním, pod kterým je kvůli pohodlí molitanová vložka.

  Dalším praktickým materiálem jsou různé plasty, mezi kterými vyniká hlavně polykarbonát. Stoly a židle z těchto nových materiálů jsou lehké, takže se s nimi snadno manipuluje, zároveň jsou i dostatečně pevné a mají mimořádně dlouhou životnost.