• Klasické levné jídelní židle nevyjdou nikdy z módy

  K jídelnímu stolu je zapotřebí mít i kvalitní jídelní židle. Levné modely se většinou vybírají podle jídelního stolu. Málokdy se tedy setkáme s experimenty, kdy by stůl a židle byly vytvořeny z jiného materiálu či barvy. To je však velká škoda. I přes nízkou cenu mají totiž co nabídnout a i s nimi můžeme v interiéru experimentovat dle libosti.

  Co dělá z levné jídelní židle kvalitní židli?

  Levné jídelní židle mohou být i kvalitní. Stačí být trpělivý a při výběru si dávat pozor na pár věcí. V prvé řadě si vybírejte kusy, které mají ergonomicky tvarovaný opěrák a zaoblenou hranu posedu. Díky tomu, že má židle zaoblený posed, vás nebude nic tlačit v podkolenní. Pokud máte v rodinně někoho, komu se hůře stává, určitě vybírejte sedátka s područkami.

  Kuchyňské židličky

  Další poučka pro výběr kvalitní sedací pomůcky je v jejím rozměru. Ten závisí na výšce jídelního stolu. Výškový rozdíl mezi deskou jídelního stolu a posedu by měl tvořit zhruba 30 cm. To vám zaručí dostatek místa pro nohy a zároveň pohodlí pro sezení u jídelního stolu.

  Pohodlné židle, které si zamilujete

  Zapomenout nesmíme ani na robustní konstrukci židle a především nosnost. Tyto židličky by měli mít dostatečnou nosnost pro všechny členy rodiny. Vybírejte však židle s rezervou pro hosty, kteří mohou vážit o pár kil navíc.

  Jaké levné jídelní židle si můžete pořídit?

  Židle v akci a výprodejích se nabízí v několika materiálech. Dnes se nejčastěji setkáme se dřevem, plastem, kovem či čalouněnou židlí. Kromě klasického designu židlí, si dnes můžeme vybírat i designové skvosty.

  Nejčastěji se setkáme se židlí ze dřeva, která je pomocí moderních technologií kroucena a ohýbána do dokonale plynulých křivek. Čalouněné levné jídelní židle jsou další možností, čím vybavit vaší jídelnu. Židle působí více reprezentativně a elegantně.

  Je libo plastovou jídelní židli?

  Dnešní doba nám nabízí širokou paletu experimentů v interiéru. K jídelnímu stolu tak můžete pořídit plastovou jídelní židli a přitom nebudete za podivína, ale člověka co rozumí trendům.

  Ukažte mi všechny pohodlné židle

  Plastové levnější sedátka jsou přitom stejně kvalitní jako dřevěné. Plast je lehký a velmi odolný materiál a navíc se dá libovolně tvarovat. Velmi oblíbeným designem jsou skořepiny či transparentní materiály. Kusy z plastu navíc nabízí dokonalou ergonomii a lehce se udržují v čistotě. Nebojte se tedy sáhnout po netradičním řešení, které může přivést do vaší jídelny šmrnc.