• Klasické, ale i extravagantní stoly do kuchyní

  Kuchyňské stoly jsou součástí kuchyně a jídelny. Jejích účel je jasný. Mají poskytnou pohodlí během jídla. Vybrat stůl, který bude vyhovovat všem členům rodiny může být poměrně oříšek. Navíc aby se hodil přesně do propozic místnosti a ladil se zbytkem interiéru. Naštěstí jsou v nabídce klasické, ale i extravagantní stoly, které vaší jídelnu či kuchyň rozzáří.

  Trendy v oblasti kuchyňských stolů

  Extravagantní stolky

  Dávno jsou pryč doby, kdy kuchyňské stoly měli pouze čtyři nohy a desku. V prodejnách s nábytkem naleznete širokou a pestrou řadu kuchyňských stolů z různých materiálů, barev a povrchů. Vybere si skutečně každý. Vše záleží na vašem vkusu, financích a možnostech, které vám vaše kuchyň či jídelna poskytuje.

  Chci vidět luxusní stolky do kuchyní

  Kuchyňské stoly se vyrábí nejčastěji dřeva. Ať už chcete masivní kousek nebo dřevotřísku oboje může posloužit skvěle, pokud najdete kvalitního výrobce. Posledním hitem jsou skleněné stoly, které nabízí vzdušnost, jistou úroveň luxusu a snáze se udržují čisté.

  Moderní doba však přináší i nové výrobní technologie a zároveň možnosti jak vyrábět kuchyňské stoly. Nejnovější novinkou jsou plastové kuchyňské stoly nebo betonové kuchyňské stoly. Tyto druhy stolů mají své kouzlo a jsou designovou lahůdkou. Nicméně nepatří mezi klasické řešení kuchyňských stolů a jejich využít v praxi je spíše raritou.

  Jak vybrat jídelní stůl

  Pro výběr stolu je důležité znát jen několik základních pouček. Jinak je výběr poměrně snadný. Praktický kuchyňský stůl je dobré vybírat větší, než je potřeba. Pro čtyřčlennou rodinu je ideální stůl se šesti místy. Jednak je to praktické a prostorné, zároveň to řeší i případy, kdy přijde návštěva.

  Ukažte mi všechny jídelní stolky

  Dále by neměl být kuchyňský stůl v rohu, ale pěkně se tyčit uprostřed místnosti. Tedy v prostorách kuchyně či jídelny a mezi obývacím pokojem. Jedině tak využijete celý potenciál, jaký nabízí kuchyňské stoly.

  Zapomenout nesmíme na židle

  Ke kuchyňskému stolu patří i kvalitní židle. Při výběru židle sledujeme kvalitu, ale i nároky na údržbu. Dřevěná či plastová židle se lehce udržuje čistá. Větší potíž je s čalouněným nábytkem, který na sobě udržuje prach a hůře se očisťuje. Kuchyňské stoly a židle by mezi sebou měli mít prostor kolem 75 cm. Jedině tak si užijete pohodlné a prostorné sezení.