• Kde nakoupit levné kuchyňské židle – tipy

  Umožňují-li to rozměry kuchyně alespoň v minimální míře, můžeme v ní umístit malý jídelní stůl a židle. Ideálním řešením, které ještě více uspoří místo, jsou rohové sety. Tvoří je rohová lavice, malý jídelní stůl a dvě židle.

  Zejména mladé začínající rodiny se snaží ušetřit i na financích, a proto si vybírají především co nejlevnější kusy nábytku, včetně kuchyňských židlí. Současný trh nabízí bohatou a pestrou škálu nejrůznějších židlí. Levné židle však vůbec neznamená nekvalitní židle. Naopak i levné kuchyňské židle mohou být jednak krásnou ozdobou vaší kuchyně, a jednak je u nich zaručena i dlouhá životnost.

  Materiál, který neodmítnete u židliček

  Kuchyňské židle jsou nejčastěji vyráběny z tradičního dřeva. Obvykle to bývá u nás nejdostupnější smrk a borovice, ovšem oblíbený je rovněž dub, buk, javor a jiné dřeviny. Nejlevnější bývá dřevo smrkové a borovicové, které však dokáže navodit příjemnou atmosféru. Nejenže na židlích z tohoto dřeva krásně vynikne přirozená struktura dřeva, ale navíc dřevo krásně voní pryskyřicí a lesem, pokud je vhodně povrchově ošetřeno.

  Mezi levné kuchyňské židle však patří i židle z jiných materiálů. Především je to hliník a jiné kovy, které tvoří konstrukci židle. Sedák a opěrák bývá obvykle z pevné překližky potažené koženkou nebo čalouněním z pratelného textilu.

  Dalším materiálem je plast a polykarbonát. Tyto moderní materiály se vyznačují neobyčejnou pevností a zároveň velice nízkou hmotností. Výhodou plastových židlí je jejich snadná manipulace a stohovatelnost. Díky těmto přednostem se plastové židle hodí i do venkovního prostředí. Ideální jsou například do letní kuchyně, kde jsou vystaveny povětrnostním vlivům.

  Tvary a provedení v ČR

  Dřevěné kuchyňské židle jsou různých velikostí, výšek a tvarů. Ovšem mnohem pestřejší škálu tvarování nabízejí kovové a plastové materiály. Mezi nejlevnější, ovšem velice pevné, trvanlivé a praktické na údržbu patří kuchyňské židle v kombinaci chrom – koženka.

  Kovová pochromovaná konstrukce zaručuje pevnost i eleganci a různé barevné odstíny koženky umožňují sladění barvy židlí s kuchyňskou linkou, výmalbou stěn, závěsy a dalšími dekoračními doplňky.