• Kam se hodí jídelní sety 4+1? I do malých kuchyní?

  Jídelní sety jsou v podstatě sestavy jídelních stolů a židlí, případně lavic rovných nebo rohových. Každý si může vybrat podle svých prostorových možností, potřeb i představ.

  Pestrá škála jídelních setů zahrnuje jak již sestavené kombinace stolů a židlí, tak i jednotlivé kusy, ze kterých si zákazník může podle vlastních požadavků, představ a vkusu sestavit vlastní jídelní set z různých modelů stolů a židlí. U jídelního setu podle vlastního výběru jsou nabízena i libovolná barevná provedení obvykle podle vzorníků.

  Účel jídelního setu

  Důležitý je především účel používání a užitek jídelního setu. Kromě praktičnosti by měl jídelní set dělat jeho uživatelům také radost a příjemně dotvářet celkovou atmosféru kuchyně, jídelny či jídelního koutu a vlastně celého domova. Jídelní set je důležitou součástí interiéru, neboť u něho tráví většina z nás velkou část dne, ale i celého života.

  Jídelní set slouží ke snídání s našimi nejbližšími, k hodování s rodinou při nedělním obědě nebo u příležitosti nejrůznějších svátků a oslav nebo ke klidnému posezení u společné rodinné večeře. Kromě jídla se jídelní sety ovšem používají i k jiným účelům, ať je to odpočinek u čálku dobré kávy nebo sklenky vína, stolní hry či psaní domácích úkolů našimi dětmi.

  Proč 4+1

  Jídelní sety 4+1 jsou určeny pro2 až 4 osoby. Jsou sestaveny z jídelního čili kuchyňského stolu a čtyř židlí. Pokud si pořídíte jídelní set 4+1 není problém si v případě rozrůstání rodiny dokoupit libovolné množství židlí. Jídelní sety 4+1 je možné používat nejen v domácnosti, ale i v restauracích, hotelech, cukrárnách a jiných zařízeních.

  Při výběru je nutné brát zřetel na způsob používání a na místo, kde bude set sloužit. Důležitá je především pevnost židlí, ale také jejich váha, neboť se s nimi manipuluje jak při sedání a vstávání od stolu, tak při provádění úklidu podlahy.

  Materiály

  Jídelní sety 4+1 jsou stejně jako jiné druhy nábytku vyráběny ze dřeva, často i z masivu, dále z lamina, ale i kombinováním některých materiálů. Moderním stylem se vyznačují například kombinace kovu a skla.