• Jídelní židle v mnoha podobách

  Jídelní židle, vůbec židle dnes ve svých podobách neznají hranic. Na jednu dobu odzvonilo klasice dřeva, které nahradil plast. Jídelní stoly tak byly doplněny o plastová monstra nejrůznějších tvarů i barev, hitem dodnes však zůstávají například průhledné plastové židle a nejsou ani výjimkou kombinace plastových židlí s kovovými nožkami.

  Móda jídelních židlí – materiály

  Faktem však je, že plastových židlí využívá stále více spíše společenský prostor, čekárny u lékařů nebo pořadatelé méně významných, společenských akcí. Samozřejmě, že teď nemluvím o plastových židlích, na které jsme zvyklí ze zahrady nebo z letní zahrádky před hospodou.

  Židle do kuchyní

  Faktem však je, že byť se jedná o designové kousky, tím, že mají svou výhodu v praktičnosti, že je lze přetřít vlhkým hadříkem, naprosto ztrácí na svém luxusu…Pokud jste praktická rodina, jistě onen plast oceníte.

  Jsou to lehké kousky, když se převrátí, nic se nestane, povětšinou jsou vyrobeny v zaoblených verzích, aby neublížily ani dítěti a jak už bylo zmíněno – v domácnosti s dítětem, kde neustále něco čistíte od jídla, u plastových jídelních židlí stačí použít vlhký hadřík.

  Plastová varianta do každé rodiny?

  Ovšem plast neposkytuje pevnou oporu, a pokud ano – něco to stojí. V závěru se také s plastem nemusíte cítit bezpečně, máte-li to kilo navíc, nebo vynakládáte-li na židli větší nápor. Úplně zapomeňte na stavění se na plastovou židli, tohle by její nožky už absolutně nevydržely.

  Ukažte mi další stoličky do jídelny

  Připravte se rovněž na její vrzání a pohupování během krájení pokrmu. Plastová židle není dobrou volbou pro domácnosti. V kombinaci s kovovými nožkami je povětšinou vajíčkovitého vzhledu, který neposkytuje pevnou oporu pro záda, ve kterém se prostě nebudete cítit dobře.

  Návrat ke dřevu a klasice

  Tohle jistě zjistili ti, kdo udávají módu ve výbavě při stolování. Navrací se totiž surové dřevo, bytelné dřevěné židle venkovského vzhledu, s výřezy, zdobenými nožkami apod.

  V dřevěných jídelních židlích pak vévodí klasický hnědý lak nebo čistá bílá barva, židle pak též můžete vyzdobit o látkové podsedáky, například s motivy levandule, která se svou fialovou tak krásně doplní kontrast bílé. Hitem poslední doby je i „chudá domácnost“, kdy máte u stolu každou židli jinou. Jiné barvy, jiného tvaru.

  Chci vidět všechny židle do kuchyně