• Jídelní stůl na jedné noze – jak má opravdu vypadat?

  Malá kuchyně vyžaduje rychlé řešení a stůl na jedné noze je jednou z nejčastějších variant! Nezasahuje do místnosti a může být třeba i zajímavě geometricky zkosen.

  Nemusíte být zrovna kutilové, abyste si sami vyrobili jídelní stůl na jedné noze. Nicméně i tak je potřeba tento fakt pečlivě zvážit. Ostrou pilku, smirkový papír a chuť se do takového stolu pustit svépomocí, nemusíme mít každý. Navíc by tu mohl být problém se stabilitou. Jednodušší je koupit hotový stůl a doma mu vybrat jeho čestné místo.

  Dokonce i garsonka může vypadat moderně

  Stůl přímo na míru do garsoniéry vyhotoví mile rádi také odborníci. Jedna strana stolu je v drtivé většině ukotvena ke zdi, na druhé straně jí podpírá stolová noha. Nebojte se využít možnosti odkládací plochy okenního parapetu. Když vám dobře těsní okna, můžete tu mít umístěnou slánku s pepřenkou a obsah nezvlhne.

  Tvar stolu je v tomto případě téměř dán – čtvercový nebo obdélníkový. Kulatý stůl na jedné noze zabírá moc místa. Dalším nábytkem šetřícím prostory je rohová lavice s úložným prostorem. Uspořádat si byt tak, aby plnil estetické, ale především i funkční hledisko, není snadné.

  Sklopné a rozkládací stoly nejsou špatné, ale musíte si z nich umět vybrat. Stoly, které jdou různě zasouvat pod sebe jsou výbornou volbou, když přijde návštěva.

  Prostor neřešíme, přesto chceme do bytu zakomponovat stůl na jedné noze

  Problém nevidíme ani v tomto případě. Moderní provedení stolu přináší řadu proměn, které přilákají pozornost zejména mladým, toho času bezdětným párům. Stůl na centrální noze s lakovanou nebo dýhovanou MDF deskou potěší milovníky luxusní gastronomie.

  Servírování jídel na těchto stolech pozvedne úroveň stolování do nebeských výšek. Tvrzené sklo je bezpečnou variantou, ale když máte děti, je tu vidět každý otisk jejich ručiček.

  Jídelní stůl na jedné noze by mohl časem postrádat prostornost a více, než praktičnost, sehraje roli nadčasový design. Jako jídelní stůl pro mnohočlennou rodinu postrádá smysl. Nyní už víte pro a proti, tak jaký stůl si pořídíte?