• Jídelní stoly z masivu potěší dlouhou životností a velkou odolností

  Mezi nejoblíbenější jídelní stoly patří stoly z masivu, které vynikají svou velkou odolností a zároveň svou dlouholetou životností. Je to zejména díky tomu, že výrobci opravdu dbají na výběr dřeva a jeho kvalitu. Na jejich oblíbenosti navíc přidává fakt, že se stoly mohou snadno rozložit do větších rozměrů a tak pro Vás nebude problém uspořádat hostinu pro více osob.

  Stůl – nábytek, který by neměl chybět v žádné jídelně

  Jaký ovšem vybrat? Vzhledem k tomu, že stoly z masivního dřeva jsou v dnešní době opravdu oblíbené, můžete vybírat nejen z klasických čtvercových či obdélníkových provedení. K dostání jsou i stoly kulaté a oválné, či stoly se zaoblenými rohy.

  Stoly do kuchyně masivní

  Buk, dub či borovice?

  Jídelní stoly z masivu jsou velice oblíbené, a proto výrobci přichází na trh s mnoha druhy dřeva, ze kterých stoly vyrábí. Mezi nejkvalitnější se řadí zejména buk či dub. Stoly z tohoto dřeva se vyrábí zejména v přírodním provedení. Čím dál častěji se ovšem můžete setkat s možností moření na

  • třešeň,
  • ořech, olši,
  • wenge
  • a jiné odstíny.

  Díky tomu máte jistotu, že i Vy najdete ten správný odstín do Vaší domácnosti.

  Mrkněte na další dřeviny a moření…

  Pokud si nemůžete dovolit zaplatit za stolek z masivu vysoké sumy, poohlédněte se po levnějších variantách, které se vyrábí z masivu borovice či smrku. Mají o něco nižší životnost, ale jinak svůj účel splní naprosto stejně.

  Jak velký jídelní stůl z masivu pořídit?

  Pokud vybavujete jídelnu menších rozměrů v malém bytě, vyvarujte se velkým stolům, které zaberou většinu místa. V tomto případě je vhodné poohlédnout se po malých rozkládacích jídelních stolech, které ve složeném stavu zabírají minimum místa, a vejde se k nim akorát tří až čtyřčlenná rodina.

  V případě nutnosti se poté může rozložit až pro šest a více hostů, pokud Vám to velikost místnosti dovolí. Pakliže naopak vybíráte stůl do velké jídelny, rozhodně se nebojte robustních jídelních stolů, na které můžete vybrat také příjemnou dekoraci, což celý vzhled místnosti krásně oživí.

  Ukažte mi všechny druhy skladem

  Pokud se na rozměry jídelních stolů podíváme obecně, pak platí, že výška jídelního stolu by zpravidla měla být v rozmezí 74 až 76 centimetrů. Velikost stolové desky, která zajistí pohodlné stolování je zhruba čtyřicet krát šedesát centimetrů pro jednu osobu. Při výběru se tak zaměřte na to, kolik osob bude u jídelního stolu jíst naráz a tomu přizpůsobte jeho velikost. Pro čtyři osoby je to minimálně 80×120 cm.