• Jídelní sety z masivu – takové neodmítnete

  Výhodou větších a prostornějších bytů je možnost jídelních setů z masivu. V malém prostoru působí stůl a židle robustního vzhledu „těžce“.

  Jídelní sety z masivu se hodí do rozlehlejších místností nebo tam, kde si můžete dovolit propojení kuchyně či jídelny s obývací místností. Masiv dodá vašim domovům neotřelé kouzlo a jídelně ten správný řád. Máte rádi, když se sejdete celá rodina u jednoho stolu? S jídelním setem si klábosení a večeři vychutnáte na 100 %.

  Přírodní odstíny, jiné moření i lakování

  Dnešní doba přeje nejrůznějším variacím, takže si nemusíte nutně vybírat jen přírodní odstín. Záleží na vkusu a také konceptu celého domu. Milovníci vintage ocení omšelý bílý nátěr lakovaného dřeva, jiní dají přednost ryze přírodnímu půvabu. Ať tak či onak, rozhodující je tedy i fakt, v jakém stylu máte zařízen dům. Od toho se bude odehrávat i vaše volba.

  Je sice hezké mít doma jídelní stůl z masivu, ale když vás kolem něj obklopují plasty, pořádně si ho neužijete. I mezi masivem panují tzv. rozdíly v tvrdosti. Ač k nevíře, tvrdší masiv je z listnatých (buk, dub, javor..), než z jehličnatých stromů (smrk, borovice,..).

  Masivní dřevo má dnes v moderních bytech nezastupitelnou úlohu

  Je dlouho životný a jeho stabilní vlastnosti si zamilujete. Rozhodně vám nehrozí převrácení stolu, když s ním zacházíte tak, jak máte (což se o plastovém vratkém stolu nedá říci). Mimořádně pevné, přesto pružné dřevo vnese do domácnosti nádech přírody.

  žijeme v automatizované době s tímto druhem nábytku se vám doma zastaví čas. Budete tu vnímat klidnou atmosféru a pozitivní energii dřeva. Moderní linie mu navíc svědčí. Jídelní set nádherně vynikne v prostoru, ale může stát klidně i v koutu, záleží, jaké místo mu vymezíte.

  Zvolte k němu sudý počet židlí, na oko vypadá umístění židlí lépe, než kdyby tu měla být nepřehlédnutelná mezera. Dokonalost a harmonii utvoříte však nejen počtem židlí, ale i milujícími počty strávníků včetně čtyřnohých zvířecích miláčků.