• Jakou barovou stoličku vybrat?

  Barová stolička je velmi praktickým a hlavně stylovým doplňkem domácnosti. Díky ní se váš kuchyňský, ale i venkovní bar promění ve skvělé místo, kde si užijete spoustu příjemných chvil s rodinou i přáteli.

  Posedět na baru je jedna z věcí, kterou sem tam všichni rádi děláme. A co takhle posedět na baru ve své vlastní kuchyni? Mít svůj vlastní bar je skvělou výhodou, jak propojit proces vytváření pokrmů či nápojů a zároveň popovídání s přáteli kteří sedí za vaším barem a mohou ochutnávat vaše výtvory.

  Ukažte mi všechny varianty skladem

  K tomu aby se jim sedělo pohodlně, však budete potřebovat barovou stoličku. Jedná se o velmi designový a moderně působící kus nábytku, který však můžete naprosto bez problémů mít v klasicky vypadajících kuchyních.

  Jak najít tu správnou? 4 tipy

  Při výběru sedátka do kuchyně se řiďte pravidlem, aby so nejlépe zapadla do prostředí vašeho interiéru, aby skvěle korespondovala s obložením baru a byla dostatečně pohodlná pro toho, kdo na ní sedí. Pohodlí se však nemusí měřit pouze tím, jaký komfort dokáže poskytnout našim hýždím, ale také tím jak je barová stolička vysoká.

  Stoličky k baru

  Jaká je ideální výška?

  Ideální výška barové stoličky je 75 cm. Na takovouto stoličku se velmi pohodlně usazuje, výška je příjemná a její obyvatel má v naprosto ideální výšce desku samotného baru ve standardní výšce 90-100 cm. Pokus byste však přeci jen chtěly využít sedátko i jinde než jen u baru, můžete si pořídit výškově nastavitelné varianty.

  Design a materiály

  Design barových stoliček je různorodý. Můžete sehnat jak klasickou dřevěnou variantu, která je volbou spíše pro konzervativnější typy kuchyní, tak i stoličku moderní, která v sobě kombinuje hned několik různých materiálů od dřeva, přes kov až po plast. Při výběru barového kusu, který má opravdu divoký design, je potřeba si ho nejdříve vyzkoušet. Občas totiž ty nejvíce designové kousky nemusí být příliš komfortní.

  Chci vidět všechny stoličky do kuchyně

  Pro nejvyšší pohodlí je vhodné volit židli čalouněnou. V tomto případě příliš nedoporučujeme čalounění textilní, které se může velmi rychle ušpinit. Vhodné je volit snadno udržovatelné a odolné materiály, jakými jsou cenově dostupná koženka a v případě, že od své barové stoličky vyžadujete opravdu vysoký komfort, můžete zvolit čalounění kožené.