• Do jakého interiéru se hodí bílý Jídelní stůl?

  Bílá barva je výrazem elegance, komfortu, čistoty a jednoduchosti. Platí to i o kuchyních a jídelnách v domácnostech, které si stále více lidí zařizuje v bílých barvách. Ke kuchyňské lince a elektrospotřebičům v bílé barvě se skvěle hodí také ostatní bílé vybavení, zejména stoly a židle.

  Rozkládací bílý stůl v pěkném setu

  Jedinečným řešením pro moderní kuchyni či jídelnu je rozkládací stůl v bílé barvě. Zajímavou jednoduchost a minimalistické provedení interiéru doplní a obohatí tento stůl. Vyznačuje se střídmostí a čistými liniemi. V dnešní době je velice vyhledávanou charakteristikou kombinace dekoru a materiálu, která oživuje vzhled jakýchkoliv prvků, nevyjímaje ani jídelní stůl. Zářivě bílý povrch dodává stolu na eleganci.

  Zajímavé jsou nohy stolu, jejichž hrany jsou orientovány ke středu stolu. Jedná se o malý detail, který navyšuje eleganci i originalitu. Rozkládací funkce umožňuje rychlé přizpůsobení stolu vyššímu počtu členů rodiny nebo případných hostů.

  Stabilita stolu je skvěle vyřešena, neboť i v rozloženém stavu, tzn. po prodloužení jeho desky, je stůl naprosto stabilní. Základní délku desky, která bývá kolem 130 cm, lze prodloužit téměř na dvojnásobek. Obdélníkový tvar umožňuje stolování osmi i více osobám.

  Jiné typy v nabídce e-shopů

  Naprostou designérskou bombou je bílý jídelní stůl s černou skleněnou deskou. Kontrast bílé barvy s černou je výrazem elegance a originality. Nohy jsou z ocelového materiálu povrchově upraveného bílým lakem. Desku stolu tvoří temperované, černě nalakované sklo. Tyto materiály jsou jednak neobyčejně odolné, a jednak velice snadné na údržbu.

  Nehrozí žádné mastné či vypálené skvrny, jako tomu bývá na dřevěných deskách, jelikož sklo stačí setřít vlhkým hadrem a vyleštit.
  Dalším typem je jídelní stůl vyrobený z běleného dřeva. Převážně se jedná o tvrdé dřevo, jako je dub, buk, jasan, javor a jiné dřeviny, které se speciální chemickou cestou vyběluje.

  Samozřejmě nelze mluvit o zářivě bílé barvě, ovšem v kombinaci s bíle lakovanou deskou tvoří tento jídelní stůl jedinečný solitér v kuchyni nebo v jídelně.