• Jak vybrat správný skleněný jídelní stůl?

  U jídelního stolu se vždy sejde celá rodina. Díky tomu, je jídelní stůl skleněný nejvíce vytěžovaným nábytkem v domácnosti. Možná se pere o přední příčky s pohovkou či postelí, ale pro jedlíky, je jídelní stůl číslem jedna.

  Nicméně jídelní stůl sbližuje rodiny a přátelé, kteří se sešli na výbornou večeři. Aby takový stůl plnil dobře své funkce, je zapotřebí jej vybrat s rozvahou a vědět, po čem se dívat. V případě špatného výběru získáte zbytečný kus nábytku, který vás může stát víc, než byste chtěli.

  Jídelní nábytek

  Jídelní stůl skleněný má mít optimální velikost a tvar

  Základem pro správný výběr jídelního stolu je velikost a tvar. Jídelní stůl skleněný by měl být dostatečně veliký, aby posloužil pohodlně celé rodině a zároveň byl schopen v krajním případě obsloužit i pár strávníků navíc.

  Chci vidět všechny jídelní stolky

  Jídelní stůl tedy vybíráme podle prostoru jídelny a počtu pravidelných jedlíků. Nejčastějším tvarem pro jídelní stůl skleněný je obdélník. Ten má totiž nejmenší náročnost do prostorového řešení. Kratší stranou jej jednoduše přirazíte ke zdi nebo jej necháte jednoduše v prostoru.

  Další možností jsou kulaté či oválné stolky. Ty však vyžaduje mnohem více prostoru. Pokud si však můžete tento luxus dovolit, určitě neváhejte a pořiďte si jídelní stůl skleněný s oválným tvarem. Ten je totiž ideální k navození luxusní atmosféry a v prostoru místnosti, se bude skvěle vyjímat.

  Dřevěný nebo jídelní stůl skleněný?

  Mezi nejčastějším materiálem jídelního stolu bývá dřevo nebo sklo. Jídelní stůl skleněný nebo dřevěný má své výhody i nevýhody. Rozdíl mezi materiály lze vidět na první pohled. Dřevěný stůl má svoji strukturu, je příjemný na dotek, voní a lehce se udržuje.

  Zapadne do každého interiéru a lze jej různé upravit. Jídelní stůl skleněný má však také svá pozitiva. Sklo je moderní materiál, který v interiéru navozuje vzdušný dojem. Se správným designem navíc bude jídelní stůl skleněný působit nadčasově.

  Jaké jsou další stoly do kuchyní?

  V současné době se navíc sklo upravuje a v nabídce jsou speciální tvrzená skla, bezpečnostní skla a další. Jídelní stůl skleněný si lze pořídit podle svých představ. Navíc jej můžete kombinovat společně se dřevem a získat tak jedinečnou harmonii těchto dvou výjimečných materiálů.