• Jak vybrat nejlepší barovou židli?

  Renovujete kuchyň a rozhodli jste se pro to mít v kuchyni barový stůl? Popřípadě si hodláte v domě vybudovat menší bar? K tomu jistojistě budete potřebovat i vhodné židle.

  Na trhu se objevují takové židle v mnoha tvarech, barvách a designech, takže si můžete vybrat z velkého množství.

  Jenže byste neměli vybírat jen podle vzhledu a podle toho, jestli se vám do celkového prostředí hodí nebo ne, myslet byste měli i na další parametry. Jak tedy vybrat tu nejlepší barovou židli?

  Barové stoličky do kuchyní

  Co mají barové židle vykonat?

  Vybírat vyšší židličku ke barovému stolu musíte i podle toho, co přesně od ní očekáváte a chcete. Konstrukce takovýchto stoliček bývají na pevno, tedy sedací část bývá ke kovové noze připevněná šroubem. Ovšem existují také otočné barové židle, na kterých se můžete skvěle otáčet.

  Chci vidět všechny stoličky k baru

  Velmi dobré je vybrat si takovou, u které můžete nastavit výšku sedu. Takováto židle je velmi praktická, může si na ní sednout prakticky kdokoliv, podle potřeby si židli zvýšíte či snížíte tak, aby se vám sedělo příjemně a spokojeně.

  Materiál pod drobnohledem

  Jestliže chcete barovou židli, na které budete delší dobu sedět, měla by být pohodlná. Proto je dobré, když zvolíte čalouněný sedák. Využíváte-li židli na delší posezení, vyplatí se i investovat do kvalitního materiálu.

  Jestliže však budete na barových židlích trávit krátkou dobu, klidně můžete sáhnout po plastové. Můžete vybrat například takovou, která je velmi designově zkroucena. Noha barových židlí bývá téměř vždy kovová, proto dobře promýšlejte, zda se celkově hodí do vašeho interiéru.

  Doplňte s ní interiér!

  Vaše barová židle musí také korespondovat a ladit s interiérem. Proto je vždycky důležité vybírat židle materiálově a barevně stejné s interiérem. Samozřejmě můžete si dovolit židli vybrat barevnou a tím jí zvolit jako výrazný doplněk interiéru, ale dobré je, když se dva materiály, které spolu neladí, u vás v bytě nepotkají. Jestliže interiér ladíte například do neutrálních barev, můžete si dovolit originální barovou židli, která bude barevná a rozzáří váš interiér.

  Jak daleko dát stoličku od stolu?

  To je pro mnoho lidí věčná otázka, jak daleko dát barovou židli od stolu? Barové stoly obvykle bývají ve výšce 110 a 115 centimetrů. K tomu je samozřejmě důležité vybrat vhodně vysokou barovou židli. Výhodu mají ti, kteří koupí barovou židli s nastavitelnou výškou, kdy mohou nastavit židli podle potřeby.

  Ukažte mi všechny barové stoličky