• Jak vybrat kvalitní jídelní set s rozložením 6+1? 

  Jídelna je považována za místo, kde se nejčastěji stravujeme. Nicméně dnes je řada lidí schopná jíst u konferenčního stolu v obývací místnosti a ničit si páteř. Řešení máme i pro početnější rodinu.

  Jídelní set 6+1 je ideální pro vícečlenné domácnosti. Pohodlně se tu usadí 6 lidí a vy tak máte jistotu, že se skutečně v klidu a pohodlí usadí. Sestava je samozřejmě včetně stolu, který tu sehrává velkou roli.

  Variabilní provedení umožňuje lidem koupit kvalitní stůl i židle

  Záleží na vás, co přesně si vyberete. V několika případech se můžete setkat i s rozkládacím stolem. Ten nemusí vyhovovat každému, podobně jako čalouněné židle. Chce si najít čas a vše si do detailu prohlédnout. Přece jen není jídelní set předmětem, který v domácnosti nehraje roli.

  Opak je pravdou, posezení u stolu je společně s výběrem sedací soupravy a ložnice tím nejzásadnějším. Každé posezení nebo ležení na posteli vyžaduje oporu páteře. Co se týče těchto věcí, měli byste být s výběrem skutečně opatrní. Ergonomie je nejdůležitější.

  Každé domácnosti na míru

  Jídelní sety je potřeba vybírat s ohledem na počet členů rodiny, ale i prostorové dispozice. Přece jen stůl se šesti židlemi zabere dost místa. Ne vždy vás musí u stolu sedět plný počet, některé židle je tedy možné upotřebit i jinde.

  Dvě židle navíc se nikomu neztratí. Nejběžněji jsou domácnosti uskupené do 4 (rodiče a dvě děti). Stát se však může cokoliv, a když se k vám nastěhuje babička, rázem u stolu není místo. Jídelní set 6+1 tak bude v závěru praktický pro všechny. Židle se dají občas použít také na terasu, když přijde větší návštěva. Roli však bude hrát materiál.

  Populární záležitostí je v tomto ohledu ratan. Ten se většinou hodí dovnitř i ven. Nic nezkazíte ani s klasickým dřevem, méně vhodné jsou židle na ven s polstrováním nebo čalouněním. Snímatelné sedáky jsou výhodným skloubením.