• Jak vybavit jídelnu? Tipy z naší praxe

  Jídelnu či jídelní kout naleznete dnes již v každém domě či bytě. Jak ji ovšem správně vybavit? Neodmyslitelným nábytkem do jídelny jsou jídelní sestavy (sety), které tvoří opravdový základ. Jak je vybrat a na co se zaměřit? Co jiného může ještě jídelna obsahovat?

  Neopomeňte svůj styl!

  Jídelní sestavy mají v poslední době čím dál tím větší společenský význam. Stolování se přímo prolíná s trávením volného času a mnoho rodin využívá právě oběda či večeře k delšímu posezení. Právě proto je dobré zvážit, jak velký stůl pořídit a kolik židlí k němu. Navíc je třeba zaměřit se také na styl celé jídelní sestavy a její vzhled. Na trhu je v dnešní době opravdu rozsáhlá nabídka jídelních stolů a židlí, díky čemuž si vybere i ta nejnáročnější povaha.

  Jídelní soupravy do kouta

  Do nabídky jídelních stolů pronikají i moderní trendy v podobě skleněných stolů s lesklou konstrukcí nohou, které pak můžete lehce sladit s židlemi s čalouněním a kovovými nohami. Sladit se dá opravdu vše a váš nábytek do jídelny může být opravdu moderní.

  Nábytek do jídelny lze koupit už zkompletovaný

  Při výběru jídelního setu se můžete spolehnout buď na sebe, nebo na odborníky. V obchodech si lze vybírat hotové jídelní sestavy, které jsou již zkompletované dle oblíbenosti u zákazníků či podle designu. Většinou tak odpadá starost s tím, zdali k sobě nábytek opravdu ladí. To by mělo být v těchto případech zaručeno. Pokud však chcete projevit trochu více vašeho „já“, můžete si jídelní sestavy zkombinovat naprosto sami dle vašich představ.

  Chci vidět všechny soupravy

  Jídelní dřevěný stůl je k dostání kromě klasického provedení ještě kulatý či oválný. K němu pak vyberte vámi zvolený počet jídelních židlí. Ty se většinou vybírají dle jejich provedení, které by vás mělo zaujmout na první pohled.

  Rozhodně ovšem nezapomeňte na velikost vaší jídelny či jídelního koutu a tomu podřiďte velikost vybíraných setů. Stejně tak se zamyslete nad počtem osob ve vaší domácnosti. Do menších prostor se hodí jídelní sety pro čtyři osoby, v případě většího prostoru a početnější rodiny zvolte jídelní sety pro šest nebo osm osob.

  Čím lze ještě vybavit jídelnu?

  Pokud vám v jídelně ještě zbývá nějaké volné místo, pořiďte si nízké skříně či komody na odkládání věcí a pro další úložný prostor. Díky tomu můžete mít vždy po ruce prostírání, čistý ubrus apod. Stejně tak lze do jídelny umístit barové židle či stolky. Záleží zkrátka jen na vás a velikosti vašich prostor.

  Ukažte mi další sety do jídelního kouta