• Jak najít ideální židle z masivu buku? Poradíme vám…

  Jak je známo, dřevo z buku patří k těm nejtrvrdším a nejodolnějším dřevům, co se týká dřevin rostoucích u nás. Proto je masiv z buku vhodný pro výrobu nábytku, který se používá prakticky denně.

  To platí především o jídelních židlích, které musí být bytelné a odolné, aby vydržely co nejdéle a odolávaly každodennímu náporu. Židle z masivu buku vynikají precizním řemeslným zpracováním a dokonalou odolností. V domácnosti mohou sloužit v kuchyni či jídelně při denním stolování ráno, v poledne i večer, zrovna tak při rodinných oslavách.

  Židle do kuchyně a jídelny

  Kuchyňské a jídelní židle z masivu bukového dřeva jsou v nabídce v mnoha provedeních. Nejrůznější tvary sedáků i opěráků umožňují zvolit židli podle charakteru a stylu interiéru. Židle z masivu buku jsou vyráběny v klasickém i rustikálním stylu. Vybírat lze také z nejrůznějších sestav, které tvoří stůl a židle.

  Nemusíte si tak dělat hlavu s ideální kombinací stolu a židlí. Jídelní sestavy z masivu buku mají desítky provedení jak stolů, tak židlí. Pořídit si můžete stůl čtverhranný, obdélníkový, kulatý, oválný, zrovna tak židle s nejrůznějšími tvary opěráků, včetně kombinace dřeva a kůže, koženky nebo čalounění. Velký výběr je také v barevném provedení. Bukové dřevo může být v přirozené podobě, nebo zbarveno mořením či jinou povrchovou úpravou.

  Židle s potahem

  Oblíbené jsou židle z masivu buku, které mají sedák potažený ekokůží nebo odolnou a snadno čistitelnou látkou. Tímto způsobem může být doplněn i opěrák. Židle z masivu buku opatřená těmito potahy je velice pohodlná a praktická. Nemusíte kvůli měkčímu posezu vymýšlet, kupovat nebo vyrábět žádné polštářky pod zadek. Nehrozí tak jejich posunování, padání a nutnost jejich uchycování, což nejlépe ocení hlavně rodiny s neposednými dětmi.

  Povrchová úprava

  Elegantně působí například židle z masivu buk, jejíž dřevo je zbarveno do třešňového tónu, a sedák případně i opěrák je opatřen světlou koženkou nebo čalouněním. Potahy na židlích můžete barevně sladit s ostatními doplňky v kuchyni či jídelně. Možností materiálových a barevných kombinací jsou nepřeberné řady. Židle z masivu buk jsou prostě jedinečným nábytkem, který nikdy nevyjde z módy.