• Co zahrnuje dětský jídelní set?

  Děti bychom měli již od útlého věku učit samostatně stolovat. Slouží k tomu dětské jídelní soupravy, které jsou pro děti jako stvořené a také bezpečné. Nehrozí žádný pád z vysoké židle a nemusíte dítěti dávat pod zadeček různé polštáře, aby dosáhlo na běžný jídelní stůl.

  Nízký dětský stolek a dětská židlička umožní dítěti pohodlné sezení. Kromě toho můžete nechat dítě patlat jídlo, jak se mu zlíbí a nemusíte neustále utírat stůl. Vše uklidíte prostě nakonec, obvykle až to vaše dítě přestane bavit a začne poklimbávat, neboť je zvyklé po obědě spát. Součástí dětské soupravy je také správné dětské nádobí.

  Co vlastně obsahuje taková jídelní souprava

  Máme-li na mysli dětský jídelní set v podobě nádobí, pak je jeho obsahem talířek, miska, hrneček, lžička, případně i vhodný dětský příbor, aby se dítě mohlo začít učit jíst samo. Při výběru dětského jídelního setu se nezaměřujte jen na vzhled, ale také na praktičnost a na to, zda je možné jednotlivé kusy nádobí dávat do mikrovlnné trouby. To je dosti podstatná podmínka, jelikož dětem budete muset jídlo ohřívat a je nepohodlné i nepraktické neustále přendavat jídlo z jedné misky do druhé.

  Design dětských setů

  Je přirozené, že děti mají rády různé obrázky oblíbených zvířátek či pohádkových postaviček. Určitě je budete mnohem lépe motivovat k jídlu, když mohou na dně misky spatřit obrázek pejska nebo kočičky. Takové krásně výtvarně řešené misky a talířky můžete používat nejen při obědě či večeři, ale můžete na ně dítěti pokládat během dne i rohlík, kousky ovoce a další potraviny.

  Důležité jsou také lžíce a lžičky z vhodného materiálu, které jsou šetrné k dětským dásním. Významnou roli u všech dětských setů hrají také barvy. Děti si rády potrpí na své oblíbené barvy a když si některou z nich oblíbí, určitě jim víc chutná. Pokud je dětské nádobí plné barev a veselých a hravých motivů, bude společné stolování s dětmi zábavou.

  Další vlastnosti nádobí

  Dětské nádobí by mělo být uzpůsobeno dětským rukám. Hrneček nebo pohárek se musí dítěti dobře držet, stejně tak i lžíce a příbory. Misky a talířky musí být tvarovány tak, aby se z nich jídlo dobře a lehce nabíralo. Ze zdravotního hlediska je důležité, aby dětský jídelní set neobsahoval žádné škodliviny, konkrétně uhlovodík BPA a také, aby se veškeré dětské nádobí snadno umývalo.