• Čím vybavit kuchyň a jídelnu?

  Zařizujete si nový byt a přemýšlíte nad novou výbavou kuchyně i jídelny? Pojďme se společně podívat, jaký kuchyňský a jídelní nábytek lze pořídit.

  Základem jídelny jsou jídelní sety

  Naprostým základem každé jídelny jsou jídelní sety, skládající se z jídelního stolu a několika židlí. Při jejich výběru se zaměřte na velikost jídelny a počet osob v domácnosti. Pro menší rodiny se hodí jídelní komplety pro čtyři osoby. Naopak pro větší rodiny volíme jídelní sestavy pro šest či osm osob.

  Jídelny a kuchyně s nábytkem

  Před samotným nákupem se zamyslete nad celkovým vzhledem místnosti a nad tím, v jakých barvách chcete mít jídelnu sladěnou. Dle toho pak vybírejte barevné provedení jídelního setu. Mezi moderní kousky patří sety z masivu, jídelní stoly z lamina či sety v kombinaci sklo – kov. Kromě designu nezapomeňte vyzkoušet stabilitu jídelního stolu a židlí a zaměřte se na bezpečnost použitých materiálů.

  Chci si zařídit celou kuchyni!

  Kromě jídelních setů v kuchyni a jídelně nemusí chybět ani nízké komody, které poskytují další úložné prostory například na čisté ubrusy, prostírání a další potřeby ke stolování, které můžete mít vždy po ruce. V poslední době jsou čím dál tím oblíbenější také barové židle či stolky.

  Kuchyň bez kuchyňské linky?

  Kuchyňský a jídelní nábytek bezesporu tvoří také kuchyňská linka, která je základem naprosto každé kuchyně. Moderní kuchyňská linka by měla působit elegantně a vkusně. Zároveň by ovšem měla poskytovat dostatek místa na pracovní ploše a mnoho úložného prostoru. Klasické sektorové kuchyňské linky jsou vynikajícím řešením pro malé prostory.

  Osloví vás nejenom nízkou cenou, ale také hezkým designem a praktickým vybavením. K dostání jsou v několika délkách i materiálových provedení. Nejčastěji lze ovšem sehnat kuchyňské linky široké 200 a 240 centimetrů.

  Ukažte mi další kusy skladem

  Pamatujte si, že barevné provedení kuchyňské linky určuje vzhled celé kuchyně. Do paneláku a menší bytů jsou vhodné světlé odstíny, které prostor rozšíří. Pokud vybavujete velkou kuchyň, nemusíte se bát zase naopak tmavších a kontrastnějších typů, které působí moderněji. Materiál používaný na výrobu kuchyňských linek je především masiv či lamino.

  Jaký další kuchyňský a jídelní nábytek pořídit?

  Kromě zmíněných kuchyňský linek a jídelních setů rozhodně nezapomeňte na jednoduché dekorace, které váš byt krásně doplní a oživí. Dámy zajisté ocení také servírovací stolky a ostrůvky či schůdky a stoličky pro lepší dostupnost vrchních polic a skříní.