• Barové židle do kuchyně – klady a zápory

  Barové židle do kuchyní jsou současným hitem moderních domácností. Své uplatnění najdou zejména u skládacích jídelních stolků, smontovaných na zdi, ale i u jídelních pracovních pultů, které zároveň figurují jako jídelní plocha, případně u domácích barů.

  Z čeho si vybrat, co si vybíráte a co nebrat

  Trh nabízí nespočet druhů barových židlí do kuchyně, domácnosti jsou však nejvěrnější tradici dřeva. Dřevěné židle jsou navíc snadno přizpůsobitelné teplotě těla, na rozdíl od chladného kovu, který se hodí spíše do designových barů. Kromě oblíbenosti dřeva, se dále domácnosti orientují na opěrnou část takovéto židle, která je rovněž nezanedbatelná.

  Židle barové nejen do kuchyně

  Opěrné části sice neposkytují oporu pro celou páteř, ale alespoň něco se cení, už z důvodu toho, aby například dítě mělo pevnou oporu zad a neupadlo dozadu na zem, když se pokouší na židli nasednout.

  Děti a tento typ nábytku?

  Otázka dětí při domácím používání barových židliček, je problematika další, barové židle jsou pro malé osoby někdy spíše žebříkem, než židlí, od dětí je tedy držte dál, co to jen jde, těm nejmenším nadále ponechejte jídelní židličku. Čemu se už úplně vyhnout, jsou otočné barové židle, či dokonce barová sedátka na kolečkách.

  Další barovky jsou zde

  Nejlepší materiály do kuchyně

  Krom materiálu dřeva existují samozřejmě i výše zmíněné chladná kovová sedátka, případně kovové židle v kombinaci s koženým sedákem, anebo plastové židle, které by po dřevě ještě připadaly vhod pro použití v domácnosti.

  Dnešní plast je totiž uzpůsoben tak, aby byl odolný jednak proti poškrábání, tak vůči velké hmotnosti uživatele, a navíc je omyvatelný, tedy praktický. Co uvítáte ještě, pokud si nenecháváte barové židle vyrobit na zakázku, je možnost upravovat jejich výšku, slibuje-li to výrobce nebo obchodní dům, kde židle pořizujete.

  Na vás pak je, zda si židle podle možnosti uchycení, vybavíte o designové podsedky, které připevníte o opěrnou část. Vzhledem k tomu, že dnešní kuchyně jsou uzpůsobeny tak, že je pracovní plocha v prostoru, avšak vybavena o vyšší pult, aby nebyl vidět nepořádek v kuchyni, nebo s čím se zrovna pracuje, nebo aby nestříkala kolem voda ze dřezu, oceníte právě dříve pouze barovky, na které může usednout vaše milá návštěva a popíjet víno, zatímco vy chystáte občerstvení. Koupit je můžete už za tisícikorunu za kus.

  Ukažte mi všechny barové židle